Наука

Середній вік людей у Середньовіччі перевищував 50 років

У світі існує міф, згідно з яким вважається, що до того, як з’явилася сучасна медицина, багато людей жили лише до 50 років. Проте вчені з Австралійського національного університету з’ясували, що в Середньовіччі найбільш поширеним віком, в якому настала смерть людини, були 70 років.

Археологи розробили унікальний метод, завдяки якому стає можливим визначення віку померлих людей, досліджуючи скелетні останки. В рамках наукової роботи фахівці визначили зношеність зубів людини.

Вченим вдалося вивчити людські решитки, які були поховані на трьох англосаксонських кладовищах в період часу між 475 і 625 роками. В результаті експерти встановили, що цих людей, найімовірніше, поховали в глибокій старості.

Дослідники пояснили, що міф, згідно з яким суспільство вважало, що в середні століття було складно дожити до 40 і не померти, поширювався завдяки тому, що археологи не мають достатньо методів для розпізнавання старих людей. Фахівці розповіли, що вік дітей легше визначити, ніж вік дорослої людини, у якої сформувалися всі зуби і кістки. З цієї причини, у більшості наукових праць вікова категорія скелетних решток варіюється між 40-45 роками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments