Фото

Обмілілі Рейн і Дунай паралізують торгівлю в Європі (фото)

На тлі рекордної для Європи спеки дві головні річкові артерії Європи починають відмовляти: до кінця тижня рівень води в них може впасти до такої міри, що великі баржі вже не зможуть безпечно перевозити вантажі.

Рейн століттями служив стовпом німецької, голландської та швейцарської економік, але на цьому тижні може стати практично непрохідним для суден, блокуючи транспортування найпотужніших потоків вугілля і дизельного палива. Аналогічна доля чекає Дунай, по якому переправляють зерно і різні товари. Торгівля – лише частина економічних проблем, викликаних обмілінням і потеплінням річок в Європі: у Франції Рона і Гаронна нагрілися до такої міри, що вже не можуть ефективно охолоджувати ядерні реактори, а італійська По обміліла, і через це немає можливості поливати навколишні рисові поля.

Рейн є стрижнем європейської мережі внутрішніх водних шляхів. Фотограф: Алекс Краус / Bloomberg

По річках і каналах Європи щорічно перевозиться більше тонни товарів на кожного жителя Шенгенської зони, річкове судноплавство вносить в економіку регіону приблизно 80 млрд доларів.

Примітка: Останній рівень води – це середнє значення щоденних даних з 1 червня по 8 серпня 2022 р. Історичні середні показники охоплюють період з 1 по 8 серпня на 2010-2021 рік Джерела: німецькі федеральні водні шляхи та адміністрація судноплавства; Німецький федеральний інститут гідрології; Європа поза вугіллям

Глава Європейського космічного агентства (ESA) Йозеф Ашбахер заявив, що економічний збиток від посухи і спеки може виявитися вищим, ніж від енергетичної кризи.

“Сьогодні ми турбуємося про енергетичну кризу, і абсолютно справедливо. Але ця криза дуже мала в порівнянні з впливом кліматичних змін, набагато більш масштабних і вимагають екстрених заходів».
Вантажні судна проходять повз піщану мілину поблизу Бендорфа на Рейні. Фотограф: Томас Фрей / picture alliance / Getty Images

На півдні Рейнської ущелини, в регіоні, де виробляють рислінг, виноградники стали коричневими від спеки, а в Кельні популярний ресторан на воді опинився на суші після того, як вода відступила. Глибина річки на захід від Франкфурта опустилася до 40 см до п’ятниці і стане непрохідною для суден. На наступний день, за прогнозами, рівень впаде ще нижче – до 37 см.

Відкрита ділянка русла річки Дунай біля міста Зімніца, Румунія. Фотограф: Андрій Пунговський/Bloomberg


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button