Наука

Дружба між самками мавп збільшує термін їх життя

Дослідження показало, що самки мавп, у яких є група подруг, живуть довше, в той час як їхні друзі-самці не мають ніяких переваг для виживання.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA), США, вивчали відносини самок біловидих капуцинів з іншими мавпами всіх статей і віків, щоб з’ясувати будь-який зв’язок з тривалістю життя.

Вчені стежили за такими взаємозв’язками, як догляд і пошук їжі один з одним, а також вони спостерігали, які тварини підтримували один одного під час конфлікту.

Було виявлено, що міцні відносини між самками збільшують тривалість життя, але взаємодія з дорослими самцями мала той же ефект тільки тоді, коли самки самі за ними доглядали.

Професор Сьюзен Перрі, автор роботи, сказав:

“Як люди, ми припускаємо, що соціальні взаємодії приносять певну користь, але насправді важко виміряти успіх таких відносин. Чому ми так багато вкладаємо в наші відносини з іншими? Чи призводить це до збільшення терміну життя? Чи призводить це до більшого репродуктивного успіху? Це вимагає колосальних зусиль, щоб зрозуміти цей ефект як у людей, так і в інших тварин».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button