Екологія

ООН: Забруднення довкілля вбило більше людей, ніж COVID-19

Щонайменше 9 мільйонів дочасних смертей у світі спричинені забрудненням довкілля, що вдвічі перевищує кількість померлих за перші 18 місяців пандемії COVID-19.

Спеціальний доповідач ООН Девід Бойд написав у звіті, що кількість смертей у всьому світі від хвороб, пов’язаних із забрудненням довкілля, більш ніж у 15 разів перевищує кількість смертей від насильства.

Єдиним найбільшим екологічним фактором передчасної смерті є забруднення повітря, яке, за оцінками доповідача, щороку забирає близько 7 мільйонів життів. Смертність, пов’язана з забрудненням довкілля, в переважній більшості випадків припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу, на частку яких припадає понад 90% таких смертей.

Працівники заводів і подібних місць також наражаються на особливий ризик: понад 750 000 людей щорічно помирають від впливу таких речовин, як вихлопні гази та азбест. Вплив свинцю, як і раніше, пов’язаний з приблизно 1 мільйоном смертей на рік, тоді як додаткові небезпеки виникають у зв’язку з пер- та поліфторалькільними речовинами (ПФАС), так званими «вічними хімічними речовинами».

Однак наслідки результатів забруднення виходять за межі впливу на здоров’я окремих людей. Вони також взаємопов’язані з іншими екологічними кризами, такими як зміна клімату і втрата біорізноманіття.

«Хімічна промисловість посилює кліматичну катастрофу, споживаючи понад 10% викопного палива, що виробляється у світі, і щорічно виділяє приблизно 3,3 мільярда тонн парникових газів. Глобальне потепління сприяє викиду та повторній мобілізації небезпечних забруднювачів унаслідок танення льодовиків і танення вічної мерзлоти», – йдеться у звіті.

Забруднення і токсичні речовини також є одним із п’яти основних факторів катастрофічного скорочення біорізноманіття з особливо негативним впливом на запилювачів, комах, прісноводні та морські екосистеми (у тому числі коралові рифи) та популяції птахів.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button