Екологія

Фізики пророкують колапс людського суспільства з імовірністю в 90%

Нове дослідження фізиків теоретиків наводить дійсно жахливі цифри. Результати великої роботи показали, що якщо людське суспільство продовжить рухатися в теперішньому напрямку, то цивілізація в тому вигляді, в якому ми її знаємо зараз, прийде до «необоротного колапсу» вже через кілька десятиліть.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Scientific Reports, є моделлю нашого майбутнього. В основі роботи лежать дані про поточні темпи збезлісення і використання інших ресурсів. Вчені кажуть, що навіть найбільш позитивні прогнози показують 90% імовірність катастрофи.

Фізики з Інституту Алана Тюрінга та Університету Тарапакі передбачають, що останні ліси будуть вирубані на Землі десь між 100 і 200 роками цього тисячоліття. У поєднанні з глобальними змінами чисельності населення і споживанням ресурсів — це неймовірний удар для людства. Далі вчені кажуть, що суспільство, яким ми його знаємо, може припинити своє існування протягом наступних 20 — 40 років потому.

Є і хороші новини, дослідники відзначають, що в глобальній перспективі темпи збезлісення фактично знизилися в останні роки. Однак вони досі занадто великі, оскільки свіжо посаджені дерева не можуть захистити навколишнє середовище так само добре, як вікові ліси.

«Розрахунки показують, що при збереженні реальних темпів приросту населення і споживання ресурсів, зокрема лісових, нам залишається кілька десятиліть до незворотного краху нашої цивілізації», — йдеться в статті.

Щоб запобігти колапсу потрібно фундаментальна трансформація. Автори кажуть, що зараз основною рушійною силою колапсу є те, що споживання планетарних ресурсів сприймається несерйозно, оскільки управляється економікою. Наша цивілізація віддає перевагу інтересам окремих людей, країн або територій, не піклуючись при цьому про усю екосистему.

Тому щоб зупинити катастрофу людям необхідно переглянути нинішню модель суспільства, і прийняти ту, яка ставить інтереси екосистеми вище індивідуальних.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть