Головна / Фото / Opportunity зробив перше «селфі» за 14 років роботи на Марсі

Opportunity зробив перше «селфі» за 14 років роботи на Марсі

Ровер-ветеран Opportunity зробив першу в житті фотографію самого себе, відсвяткувавши таким чином 5000 день роботи на поверхні Марса, повідомляє офіційний твіттер проекту.

На минулих вихідних марсохід Opportunity відсвяткував чергову круглу дату в своєму житті – він пропрацював на поверхні Марса п’ять тисяч днів, проживши в 55 разів довше, ніж очікували його творці. Цей день третій ровер НАСА повинен був провести в звичайному робочому режимі, отримуючи дані про геологію і зовнішність поверхні Марса.

Наукова команда Opportunity вирішила поєднати корисне з приємним — її учасники використовували наукову камеру MI, вбудовану в «руку» марсохода, для отримання першого в його житті фотографії самого себе на поверхні Марса. Для цього вони використовували методику, аналогічну тій, яка застосовується командою його спадкоємця, ровера Curiosity.

Curiosity, сів на поверхню червоної планети в серпні 2012 року, отримав сотні фотографій самого себе за цей час, використовуючи камеру високого дозволу, встановлену в його роботизовану руку. Ці «селфі» складалися з десятків і сотень окремих фотографій, отриманих з різних ракурсів, з яких програмним чином «видаляється» сама рука MAHLI, щоб не псувати картинку.

Opportunity сделал первое "селфи" за 14 лет работы на Марсе

Його попередники, нині працюючий марсохід Opportunity і його покійний побратим Spirit, не робили подібних знімків, так як їх камери MI не володіють досить високою роздільною здатністю і призначені для отримання фотографій різних мікрооб’єктів з вкрай малих відстаней. З цієї причини вчені раніше ніколи не намагалися отримати повноцінне «селфі» Opportunity, і задовольнялися панорамними фотографіями, на яких були видні деякі частини марсохода.

Ця традиція була порушена на честь «ювілею» марсохода – вчені склеїли 17 фотографій, отриманих MI з різних ракурсів, і отримали перше селфі Opportunity. Порівняно з фотографіями Curiosity, якість зображення вийшло досить низькою, однак у науковій команді марсохода і інших жителів Землі з’явилася перша можливість побачити те, як 14 років життя на Марсі вплинули на вигляд машини, що переживає зараз своє 56 життя.