Всесвіт

Опублікована найточніша карта Марса в 5,6 гігапікселів (фото)

Mars Reconnaissance Orbiter випускає одну зі своїх останніх карт райдужних кольорів.

Карта, що покриває 86% поверхні Червоної планети, показує розподіл десятків ключових мінералів. Вивчаючи його, вчені можуть краще зрозуміти водне минуле Марса і зрозуміти, які регіони необхідно вивчити більш ретельно.

Перша частина нової карти складається з 51 000 зображень, кожне з яких являє собою “смугу” довжиною 540 км і шириною 10 км. Протягом наступних шести місяців будуть опубліковані нові дані, що завершують одне з найбільш докладних досліджень марсіанської поверхні з тих, що коли-небудь проводилися.

На знімку показані шість зображень області Nili Fossae на Марсі, зроблені компактним спектрометром для розвідки зображень Марса, або CRISM, одним з інструментів на борту марсіанського розвідувального орбітального апарату НАСА. Надано: NASA / JPL-Caltech / JHU-APL

Марсіанський розвідувальний орбітальний апарат НАСА, або MRO, вже 16 років займається картографуванням мінералів на Червоній планеті, використовуючи компактний розвідувальний спектрометр або CRISM.

Ця майже Глобальна карта отримана космічним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter з використанням CRISM. Жовтий квадрат вказує на область Nili Fossae на Марсі, яка виділена на шести зображеннях на попередньому зображенні. Надано: NASA / JPL-Caltech / JHU-APL. Переглянути у повному дозволі за посиланням

Використовуючи детектори, які спостерігають видимі та інфрачервоні хвилі, команда CRISM раніше створила карти мінералів з високою роздільною здатністю, які фіксують формування марсіанської кори і те, де і як її змінила вода в минулому. Ці карти відіграли вирішальну роль у вивченні того, як озера, струмки та грунтові води сформували планету мільярди років тому. НАСА також використовувало карти CRISM для вибору посадочних майданчиків для інших космічних апаратів, як, наприклад, у випадку з кратером Езеро, де марсохід НАСА «Наполегливість» (Perseverance) досліджує дельту стародавньої річки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button