Всесвіт

Розкриваючи таємниці: астрономи зазирнули в серце спіральних галактик

Астрономи використовували можливість космічного телескопа “Джеймс Вебб” проникати крізь завісу пилових і газових хмар.

Група дослідників вперше заглянула всередину далеких спіральних галактик. Мета – вивчити, як вони утворилися та змінюються з часом. Астрономи використовували потужні можливості космічного телескопа “Джеймс Вебб”.

“Ми вивчаємо 19 найближчих аналогів нашої власної галактики і це дивовижна можливість», — пояснює Ерік Розоловський, співавтор статті, що аналізує дані «Джеймса Вебба».
Інструмент середнього інфрачервоного діапазону телескопа може проникати через пилові та газові хмари, щоб надати важливу інформацію про те, як утворюються зірки в цих галактиках і, отже, як вони розвиваються.

“Це світло відрізняється великою довжиною хвилі і ми не можемо його побачити. Інфрачервоне – ключ до вивчення холодного і далекого Всесвіту”, – пояснює Розоловський.
На цей час телескоп отримав дані по 15 з 19 галактик. Розоловський і Хамід Хассані, доктор філософії, студент і провідний автор статті досліджували інфрачервоне світло, що випромінюється пилинками на різних довжинах хвиль, щоб допомогти класифікувати спостережувані об’єкти. Наприклад, вони змогли відрізнити звичайну зірку від масивних зіркоутворюючих комплексів і фонових галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button