Фото

Опубліковано фото та дані суперсекретного британського комп’ютера (фото)

Центр урядового зв’язку Великобританії (англ. Government Communications Headquarters, GCHQ) опублікували нові зображення, пов’язані з Colossus на честь його 80-річчя. Це перший у світі цифровий електронний комп’ютер.

Colossus («Колос») можливо перший цифровий електронний комп’ютер. Незважаючи на важливість цього досягнення у сфері технологій, про його існування офіційно стало відомо лише 20 років тому. Вчені у всьому світі дізналися, що «Колос» був неймовірно просунутим для свого часу. Деякі його аспекти залишаються актуальними досі.

«Колосс» був настільки великим, що зайняв цілу кімнату. Зрештою, британські інженери збудували десять машин, перша з яких вийшла в інтернет 5 лютого 1944 року, а друга — 1 червня того ж року.

Нещодавно випущені зображення включають нові фотографії «Колоса» (вище), а також роботу WRENS (Жіноча королівська військово-морська служба) з машиною. Примітно, що через таємність технічні фахівці, яким доручили її збудувати та відремонтувати, гадки не мали, що вона робитиме.

Інше зображення — це лист, у якому згадується Томас «Томмі» Флауерс. Під час Другої світової війни Флауерс керував будівництвом «Колоса».

Також опубліковано сторінку зі схемою однієї з перших електронних обчислювальних машин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button