Фото

Одне фото, на якому зображені тисячі галактик

Важко уявити собі, наскільки великий Всесвіт насправді. Зображення від космічного телескопа «Гершель» Європейського космічного агентства пропонує нам відчути цю неймовірну величину. Кожна точка на цій фотографії є цілою галактику.

Телескоп «Гершель», названий на честь британського астронома Вільяма Гершеля, діяв в період з 2009 по 2013 роки. Найбільший інфрачервоний телескоп в історії мав дзеркало діаметром 3,5 метра, завдяки чому вловлював довгохвильове випромінювання від декількох найхолодніших і віддалених об’єктів у Всесвіті.

«Гершель» зміг отримати фотографію Північного галактичного полюса. Взявши за основу галактичні координати з нашою Сонячною системою в центрі, ЄКА зуміло заглянути за межі Чумацького Шляху в сторону сузір’я Волосся Вероніки.

Це величезна відстань. Але на «Гершелі» був встановлений Приймач спектральних і фотометричних зображень, який спеціалізувався на картуванні великих просторів космосу. Він зміг зафіксувати Північний галактичний полюс одночасно трьома фільтрами.

В результаті вийшла фотографія, чий реальний розмір практично неможливо уявити. У цій рамці зображено скупчення галактик у волоссі Вероніки, найщільніший кластер галактик, відомий людству. А значить, глянувши на цю фотографію, ви можете побачити як мінімум тисячу різних галактик. Це свого роду рекорд, а уявити собі реальні розміри того, що ви зараз можете окинути одним поглядом, і зовсім не під силу жодній людині.

Одне фото, на якому зображені тисячі галактик
ESA / HERSCHEL / SPIRE; MWL SMITH ET AL

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button