Різні цікавинки

Особливості ремонту карданних валів

foto_cikavosti_13.10.2014-01_resizedОднією з головних деталей будь-якого легкового автомобіля є карданний вал, який представляє собою елемент трансмісії. Його призначенням є передача від одного агрегату до іншого обертового моменту. Даний вал допомагає в таких випадках, коли вісь валів не співпадає між собою і змушена, при безупинно мінливих міжосьових відстанях або в різних горизонтальних і вертикальних площинах функціонувати.

Несправності карданного вала можуть призводити до появи шумів і вібрацій при рухові автомобіля. Причиною виникнення шумів і вібрацій є певний дисбаланс в конструкції, що виникає з різних причин.

Кардани мають різну конструкцію, і розташовуватися можуть по-різному щодо інших деталей, але оптимальним кутом є 200 градусів. Ремонт карданного вала може знадобитися навіть тоді, коли сам агрегат цілий, але розташовується неправильно щодо інших складових авто. Наприклад, подібна ситуація може з’явитися після зміни кліренсу автомашини. Збільшення просвітів між автомобілем і дорожнім полотном може привести до значних зміни взаєморозташування агрегатів, і в такому випадку потрібно буде проводити ремонт карданного вала.

На авторемонтних і автоскладальних підприємствах дисбаланс карданних валів можуть визначати за допомогою динамічного балансування на спеціалізованих стендах. Позбутися від такого шкідливого явища можна установкою на трубі спеціальних балансувальних пластин, а також підкладенням прокладок балансувальних під кришки стопорних підшипників самої хрестовини, а в деяких інших випадках номінальним зняттям металу з бобишек на вилці фланців. Балансування карданних валів зазвичай роблять в зборі з шарніром. На розмір дисбалансу великий вплив справляють зазори в зчленуваннях механізму шліцьового з’єднання і хрестовини.

Якщо в процесі виготовлення валів карданних розмір зазорів вдається ще витримувати, то в майбутньому, під час ремонту карданів через зношування шліцьової механічної частини і посадочних місць забезпечити це досить важко. Тому після ремонту або ж навіть просто зняття з автомашини всі карданні вали балансувати необхідно обов’язково. Також необхідно пам’ятати, що балансування кардана необхідно і в тих випадках, коли двигун починає шуміти або видавати сильне виття. Фахівці сервісу виконують ремонт кардана і здійснюють правильне балансування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button