Поради

Особливості вирощування та використання липи у ландшафтному дизайні

Липове дерево — не чарівна і корисна окраса подвір’я. У період цвітіння дерево дарує неймовірний аромат, а зібравши і висушивши його квіти, можна насолоджуватися запашними чаями цілу зиму. Крім того, розлога крона створить гарний затінений куточок у саду.

Щоб придбати саджанці липи для свого саду, перейдіть сюди. У каталозі садового центру Greensad можна обрати це та багато інших видів дерев, кущів, квітів, які прикрасять ваш ландшафтний дизайн.

Що варто знати про липу

Липа — надійне та міцне дерево, яке росте навіть у складних погодних умовах. Його легко вирощувати на найрізноманітніших ґрунтах. Липи мають дуже гнучку деревину, що робить їх відмінним варіантом для відкритих вітряних місць. Деревину не турбують більшість звичайних шкідників, дерево досить швидко росте. Проте листя приваблює таких шкідливих комах, як попелиця.

Стрункі рівні гілки липи створюють щільну рівномірну крону конічної форми. Дрібний жовтий запашний цвіт з’являється на початку літа. Дерево легко вирощувати, воно витримує низькі мінусові температури. Липи ідеально підходять не лише для домашнього саду, а й для міських парків, оскільки стійкі до забруднення і невибагливі до ґрунтів.

Як садити липу та доглядати

Найкраще висаджувати липу у землю восени, щойно опаде листя, при цьому вирощені у контейнерах саджанці приймуться в будь-яку пору року. Підберіть добре освітлене місце або часткову тінь, з вологим, гарно дренованим ґрунтом. Рослина добре росте на слабокислих ґрунтах.

При посадці помістіть деревце у підготовлену яму так, щоб лінія попередньої посадки була рівною з теперішнім рівнем землі. Засипаючи землею коріння, щільно притискайте його ногою, щоб не утворювалися повітряні кишені. Після посадки слід ретельно поливати, можна додати більше ґрунту, якщо навколо стовбура утворюється яма. Вкрийте поверхню землі навколо стовбура хвоєю, корою або подрібненим листям. Це пригнічує бур’яни, допомагає ґрунту утримувати вологу.

Поливати щойно посаджені дерева варто двічі на тиждень впродовж перших двох-трьох місяців, якщо відсутні природні опади. Ґрунт повинен залишатися вологим, але не надміру. Дорослим липам потрібен полив лише під час посухи. Дерева не потребують щорічного удобрення. Підживлюють лише тоді, коли рослина погано росте або листя пошкоджене.

У ландшафтному дизайні липу використовують для прикрашання бульварів, алей у саду. З них створюють стрижені огорожі, зелені стіни, обрамлюють ними берсо (штучний металевий чи дерев’яний каркас у вигляді тунелю). Дерево гармоніює з різними породами, тому його можна висаджувати як наодинці, так і в композиції з хвойними чи листяними. Спробуйте посадити липу вже у цьому сезоні і створіть затінений куточок у вашому саду!

Кнопка «Наверх»