Всесвіт

Імунні клітини виявилися здатні протистояти позаземним мікробам

Проте вчені все одно переживають за інфекційну безпеку майбутніх космічних місій.

IAU/L. Cal?ada, CC BY 4.0

Група дослідників з Британії, Нідерландів та Німеччини спробувала з’ясувати відповідь на питання, яке може стати для людства актуальним вже найближчим часом — як наші імунні клітини реагують на позаземні мікроорганізми.

Дослідження проводили на мишах, чия імунна система в принципі схожа з людською, а роль інопланетного антигену в ході експерименту грав штучно синтезований пептид, що містив дві амінокислоти, які рідко зустрічаються на Землі, але зате їх часто знаходять на метеоритах — ізовалін і ?-аміноізомасляну кислоту. Як говорить професор Ніл Гоу з Університету Ексетера, за межами Землі існують незвичайні органічні будівельні елементи, з яких як раз і можуть вийти клітини чужорідних мікробів.

У результаті з’ясувалося, що Т-клітини мишей реагують на антигени, що складаються з «космічних» амінокислот, проте імунна відповідь була значно слабшою, ніж у випадку зі звичайними земними антигенами: в першому випадку рівень активації імунних клітин склав 15% і 61%, а у другому — 82% і 91%.

Такий результат, як зізнаються автори дослідження, змусив серйозно замислитися над тим, наскільки небезпечним може бути контакт учасників космічних місій з позаземними мікроорганізмами під час збору зразків на інших планетах, де, можливо, існує життя. Особливо враховуючи те, що вплив таких мікробів буде посилено екстремальною ситуацією, в якій знаходяться космонавти й загальним ослабленням їх імунної системи.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»