Поради

Особливості штучного освітлення

Освітлення в будь-якій з кімнат грає величезну роль, і йому потрібно надавати більшого значення, ніж видається на перший погляд. Найчастіше про освітлення замислюються тільки під кінець ремонту, починаючи вибирати люстри, світильники і торшери. І в більшості випадків виходить зовсім не те, що передбачалося. Хоч би яким був вдалим дизайн кімнати, при недостатньому освітленні передати всю індивідуальність задумки не вдасться. Саме тому плануванням освітлення потрібно займатися на самому початку, визначивши розташування штучних джерел світла і їх кількість. Тут https://www.brille.ua/dizajn-interera-s-podsvetkoj-dlja-komnaty/ можна дізнатися багато цікавого про правильне використання освітлювальних приладів.

Що таке дизайн джерел світла?

Дизайн освітлення передбачає три складових: загальний дизайн освітлення, світлова архітектура і світловий дизайн.

  • Загальне освітлення – це основне джерело світла в кімнаті. Необхідно відразу визначитися з яскравістю і температурою світла. Наприклад, для кухні або ж дитячої необхідно вибирати більш яскраві варіанти, ніж для спальні або ванної кімнати. Важливий аспект – комфорт, від нього і потрібно відштовхуватися, вибираючи цей елемент.
  • Світлова архітектура передбачає всілякі варіанти, які допоможуть підкреслити особливість і унікальність обраного інтер’єру. Наприклад, ефект «ширяючої стелі», властивий сучасним видам дизайну, досягається саме завдяки цьому елементу декору.
  • Світловий дизайн – це останній етап освітлення кімнати. Завдяки йому можна внести відразу дві важливі речі в кімнату: функціональність і затишок. Вони створюються завдяки світильниками, торшерами і декоративними лампами, вдало підкреслюючи всі переваги інтер’єру кімнати, наприклад, це може бути акцент поруч з робочим місцем або ж, навпаки, біля ліжка.

Магазин Brille пропонує широкий асортимент освітлювального обладнання: люстри, бра, вуличні світильники, світлодіодні світильники. У продажу є оригінальні настільні лампи, стрічки. У компанії 25 магазинів по Україні і демократичні ціни на товар.

Варіанти освітлення

На цей час підходи до вибору освітлення заведено ділити на дві групи: американську і європейську.

Перша передбачає освітлення кімнати за допомогою великої кількості лампочок і світильників, які точково розташовані по всьому простору кімнати. Європейська концепція характеризується основним джерелом світла, який розташований в центрі кімнати – люстрою, і додатковими джерелами, що розташовані в інших місцях кімнати за потреби. В Україні в більшості випадків віддають перевагу другому підходу.

Основні правила освітлення кімнати

При виборі освітлення необхідно враховувати площу кімнати для того, щоб освітлення було максимально комфортним і без додаткових джерел світла. Насправді освітлення має великий вплив на емоційний стан людини. Так, «холодне» світло налаштовує на робочий лад, а «тепле» – навпаки, на відпочинок і розслаблення.

Крім загального фону, необхідно звернути увагу на додаткові варіанти освітлення, які допоможуть виділити важливі місця в будинку. Наприклад, в спальні приліжковий світильник, гірлянда або підсвічування зможе створити романтичну атмосферу і налаштувати на відпочинок. А на кухні необхідністю є додаткове освітлення робочої поверхні і кухонного гарнітура. Тут https://www.brille.ua/zonirovanie-kvartiry/ можна купити підходящі освітлювальні прилади для зонування квартири.

Такий варіант як дімірування, завдяки можливості зміни яскравості й кольору, дозволить налаштуватися на комфортне проведення часу в будь-який час доби в залежності від настрою і погоди за вікном.

Також необхідно приділити особливу увагу робочому місцю в будинку. Наприклад, якщо це робочий стіл, то необхідно обзавестися додатковою лампою, яка додасть необхідного світла для комфортної роботи і допоможе зберегти зір у нормі.

Звичайно ж, завдяки освітленню в кімнаті, можна вигідно підкреслити всі перваги приміщення, візуально збільшити простір і приховати наявні недоліки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button