Поради

Особливості та використання сонячних батарей у приватному господарстві

Більшість з нас вперше побачили сонячні батареї в калькуляторах. Можливо, хтось при цьому замислювався і про те, скільки їх потрібно, щоб зробити власну електростанцію. Людина, яка хоч трішки розбирається в проєктуванні та фізиці, напевне розуміє, що світло можна раціонально використовувати в приватному домогосподарстві, не витрачаючи багато коштів. А в деяких випадках можливо навіть заробляти.

Сонячні панелі виступають своєрідними фотоелектричними системами електропостачання. Їх головне завдання — конвертувати вироблену сонцем енергію в електричну, що забезпечується завдяки закону фотоефекту. Робота над удосконаленням сонячних батарей триває вже багато років. Зараз інженери вже отримали значні результати, оскільки ККД сучасного фотоелектричного обладнання дорівнює майже 46%.

Сьогодні сонячні електростанції вже не є дивиною, бо їх активно використовують для вирішення проблем з поставкою електроенергії на будівлю. Але ефективність роботи безпосередньо залежить від фірми, яка встановлює обладнання. Тому радимо віддати перевагу компанії «Соленсі», яка не тільки дає змогу купити сонячну батарею, але й швидко виконає монтаж конструкції. Діяльність фірми у сфері впровадження енергоефективних рішень відбувається вже понад сім років. І за цей час компанія здобула повагу серед клієнтів, які замовляли встановлення систем.

Особливості сонячних батарей

Щоб розуміти, як функціонують електростанції для дому, треба звернути увагу на кілька елементарних речей. До них відносяться:

  1. Сонячна панель площею один квадратний метр виробляє енергію в межах 200 Ватт. Це обмеження обумовлено двома факторами — інтенсивністю УФ-променів, яка коливається в межах від 0 до 3 кВт /м?. Ще треба враховувати ККД панелей, яка навіть у кращих виробників становить не більше 21,5%.

  2. Сонячні батареї генерують постійний струм, параметри якого залежать від освітленості панелей. Оскільки більшість побутових приладів розрахована на 220 Вольтів напруги змінного струму, то безпосередньо живити їх від електросистеми не вийде. Щоб вирішити цю проблему, треба встановити такий пристрій, як інвертор.

  3. Панель виробляє електрику в яскравий сонячний день. У похмуру погоду генерація струму теж відбувається, але у відчутно меншій кількості. При цьому треба розуміти, що якщо панелі в якийсь момент часу виробляють більше електроенергії, ніж споживається, то залишки накопичуються. Для цього в ланцюзі повинен бути акумулятор для сонячних батарей.

  4. Крім панелі, інвертора і акумулятора, незайвим буде установка контролера, який буде відображати і регулювати режим заряду акумулятора. Новітні моделі дозволяють створити справжній «розумний дім» з віддаленим керуванням.

  5. Проєктування мережі враховує також використання додаткових аксесуарів: кабелів для сонячних батарей, конекторів, автоматичних вимикачів, запобіжників, кріплення для панелей та ін.

Характеристики всіх цих деталей повинні бути ретельно розраховані в залежності від передбачуваного варіанта використання, необхідної потужності і планованого бюджету.

https://miro.medium.com/max/1200/1*Sxrni1vh5uhG4LukCRpH7A.jpeg

Особливості підбору сонячних панелей для будинку

Розрахунок необхідної потужності станції можна виконати самостійно. Хоча краще буде звернутися до професіоналів компанії «Соленсі», щоб вони провели заміри для встановлення майбутньої станції. Так буде оцінена ефективність виробництва електроенергії в певному місці.

Крім потужності, варто звернути увагу на інші показники:

  • термін гарантійного обслуговування;

  • ефективність функціонування панелей;

  • температурний коефіцієнт.

Від цих показників залежить продуктивність. Чим вони вище, там краще для користувача.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button