Всесвіт

Знайдено три нових гарячих планети, які в кілька разів більші за Землю

Використовуючи спостереження зі супутника NASA TESS, міжнародна група астрономів виявила три гарячих світи, які більші за Землю, що обертаються навколо набагато молодшої версії нашого Сонця під назвою TOI 451. Система знаходиться в недавно виявленому потоці Риб-Ерідан.

Планети виявлені на зображеннях TESS, зроблених в період з жовтня по грудень 2018 року. Подальші дослідження TOI 451 і її планет включали спостереження в 2019 і 2020 роках за допомогою космічного телескопа НАСА Spitzer, який відтоді виведений з експлуатації. Архівні інфрачервоні дані з супутника NASA NEOWISE, зібрані в період з 2009 по 2011 рік під його попередньою назвою WISE, припускають, що система зберігає холодний диск з пилу і кам’янистих уламків. Інші спостереження показують, що у TOI 451, ймовірно, є два далеких зоряних супутника, що кружляють один над одним далеко за межами планет.

«Цій системі всього 120 мільйонів років, і вона всього лише в 400 світлових років від нас, що дозволяє детально спостерігати за цією молодою планетною системою. А оскільки є три планети, які в 2-4 рази більші за Землю, вони являють собою особливо багатообіцяючі цілі для перевірки теорій про те, як еволюціонує атмосфера планет », – говорить Елізабет Ньютон, доцент кафедри фізики і астрономії Дартмутського коледжу в Ганновері, штат Нью-Гемпшир.

Зоряні потоки утворюються, коли гравітація нашої галактики Чумацький Шлях розриває зоряні скупчення або карликові галактики. Окремі зірки рухаються по вихідній орбіті скупчення, утворюючи витягнуту групу, яка поступово розходиться.

У 2019 команда використовувала дані місії Gaia Європейського космічного агентства, щоб відкрити потік Риб-Ерідан, названий на честь сузір’їв, що містять найбільше скупчення зірок. Протяжність потоку через 14 сузір’їв становить близько 1 300 світлових років.

Пізніше в 2019 році дослідники проаналізували дані TESS. Молодші зірки обертаються швидше, ніж старіші, і у них також, як правило, є помітні зіркові плями – темніші і холодніші області, такі як сонячні плями. У міру того як ці плями обертаються, з’являються і зникають з поля зору, вони можуть викликати невеликі зміни яскравості зірки, які може виміряти TESS.

Вимірювання TESS виявили неспростовні докази наявності зіркових плям і швидкого обертання серед зірок потоку. Грунтуючись на цьому результаті, було виявлено, що цьому потокові всього 120 мільйонів років – це схоже на знамените скупчення Плеяд і в вісім разів менше, ніж попередні оцінки. Маса, молодість і близькість потоку Риб-Ерідан роблять його захоплюючою фундаментальною лабораторією для вивчення утворення і еволюції зірок і планет.

Молода зірка TOI 451, більш відома астрономам як CD-38 1467, знаходиться приблизно в 400 світлових роках від нас у сузір’ї Ерідана. Вона має 95% маси нашого Сонця, але на 12% холодніша і випромінює на 35% менше енергії. TOI 451 обертається кожні 5,1 дня, що в п’ять разів швидше Сонця.

Навіть найдальша планета TOI 451 обертається в три рази ближче до зірки, ніж Меркурій коли-небудь наближався до Сонця, тому всі ці світи досить гарячі і негостинні для життя. Оцінки температури коливаються від 1200 ° C для самої внутрішньої планети до 450 ° C для найвіддаленішої планети.

TOI 451 b обертається кожні 1,9 дня і приблизно в 1,9 раза більше Землі, а його передбачувана маса коливається від 2 до 12 мас Землі. Наступна планета, TOI 451 c, робить оберт кожні 9,2 дня, вона приблизно в три рази більша за Землю і має масу від 3 до 16 мас нашої планети. Найдальший і найбільший світ, TOI 451 d, обертається навколо зірки кожні 16 днів, в чотири рази більша за Землю і важить від чотирьох до 19 мас її мас.

Астрономи очікують, що планети такого розміру збережуть більшу частину своєї атмосфери, незважаючи на сильне тепло від найближчої зірки. Різні теорії еволюції атмосфери на той час, коли планетна система досягає віку TOI 451, пророкують широкий спектр властивостей. Спостереження за світлом зірок, які проходять через атмосфери цих планет, дає можливість вивчити цю фазу розвитку і може допомогти в обмеженні існуючих моделей.

Спостереження WISE показують, що система надзвичайно яскрава в інфрачервоному світлі, невидимому для людського ока, на довжинах хвиль 12 і 24 мікрометрів. Це передбачає наявність диска уламків, де скелясті тіла, схожі на астероїди, стикаються і перетворюються в пил. Хоча дослідники не можуть визначити розмір диска, вони представляють його як дифузне кільце з каменів і пилу з центром приблизно на такій же відстані від зірки, як Юпітер від нашого Сонця.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button