Поради

Особливості жіночого одягу: від давніх часів до сьогодення

В усі часи, зовнішній вигляд людини міг розповісти світу про її соціальний статус, рівень достатку та навіть громадянську позицію. Залежно від історичної епохи, жіноча мода суттєво змінювалась. Впливали на неї різні фактори: національні особливості тої чи іншої країни, релігія, соціальні норми, правила етики та моралі. Одяг для жінок, перш ніж стати таким, як ми знаємо його зараз, пройшло тривалий шлях еволюції.

Що саме змінилося? Спробуймо з’ясувати.

Одяг для жінок: як це було?

У первісні часи жіночий одяг відрізнявся від чоловічого дуже мало. І дівчата, і чоловіки, носили переважно туніки прямого крою. Різниця полягала лише у тому, що туніки для жінок були довшими, а також приталеними у верхній частині. В часи Античності, жінки почали носити спідниці та вкорочені жакети з вузьким рукавом. Такі жакети стягувалися під грудьми шнурівкою та защіпалися на гудзики.

В часи європейського Середньовіччя вимоги до жіночого вбрання стали дуже суворими. В основному, вони були продиктовані церквою, панівними на той час верствами суспільства та жорсткими вимогами суспільної моралі. Так, навіть у спеку жінки носили доволі закриті довгі сукні з рукавами та коміром. Часто — темних відтінків.

Більш лояльною жіноча мода стала вже в ХХ столітті, коли відбулася зміна становища жінки в суспільстві. Оскільки жінки виконували не лише хатню роботу та доглядали за дітьми, а й працювали на роботі нарівні з чоловіками, вбрання мусило стати більш зручним. Так світ побачили жіночі брючні костюми, легкі сукні, комбінезони з джинсу. А ще — зручне та функціональне взуття без підборів, яке дозволяло багато рухатися протягом дня.

Яким має бути жіночий одяг зараз?

Сучасна мода — доволі демократична. Саме тому, кожна людина має можливість одягатися так, як їй подобається. Приталений силует чи оверсайз, спідниця чи джинси, підбори чи кеди — жінки вільно обирають власний стиль, можуть експериментувати. Разом із цим з’явилося багато цікавих брендів, які поєднують у своїх колекціях якість, комфорт, дбайливе ставлення до ресурсів планети і, звісно ж, естетику. Тому дуже часто жінки обирають речі українських виробників. Такий одяг — не лише якісний та стильний, але часто допомагає виразити свої погляди на світ, громадянську позицію, бачення реальності.

Підбиваючи підсумки, можемо з впевненістю сказати: ідеальний жіночий одяг — це той, який подобається саме вам. Не варто когось наслідувати чи дотримуватися жорстких правил — сучасна мода є лояльною, й цим варто користуватися!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments