Поради

Печі для будинку на дровах – як правильно вибрати

Сучасний апарат для обігріву приміщень найчастіше виконується з чавуну або сталі. Він може мати сучасний дизайн, облицювання з порцелянової емалі, але його функції залишаються незмінними.

Як і раніше, дров’яні печі для дому є своєрідним вогнищем, навколо якого збирається вся родина в довгі зимові вечори. І хоча виробники пропонують агрегати, що працюють на різних видах палива, але жоден з них не зможе конкурувати з деревиною за багатьма параметрами.

Вона доступна за ціною, екологічна і має властивий тільки їй аромат, за що і цінується любителями затишку. Але як вибрати піч з усього розмаїття моделей, щоб домогтися максимальної вигоди? Розібратися в цьому не складно.

25-07-15-foto-600x450-1 (2)

Специфіка опалювальних пристроїв

Що ж являє собою сучасна піч? Найчастіше вона представлена у вигляді металевої конструкції, яка для збереження тепла може бути покрита шаром теплоізоляційних матеріалів:

 • Шамота
 • Вулканічних порід

Дров’яні печі для дому володіють стійкістю до високих температур і прекрасними теплоізоляційними властивостями, що призвело до використання їх для облицювання опалювального обладнання. Адже будь-яка піч в процесі експлуатації виділяє тепло, яке накопичується каменем і потім віддається в приміщення, збільшуючи ефективність роботи агрегату.

Дивимося відео, з чого складається піч і як працює:

Печі для будинку на дровах застосовуються як додаткові джерела тепла, але при необхідності можуть підключатися до системи опалення, що робить їх практично універсальними.

Використовуючи добре висушені дрова можна домогтися збільшення кількості тепла, що виділяється, для цього варто вибирати наступні породи:

 • Березу
 • Дуб
 • Клен
 • Граб

Період роботи на одній закладці залежить від типу обладнання. У стандартних моделях вона складає не більше 4-5 год., а печі дров’яні тривалого горіння можуть працювати без підкладки дров до 10 годин.

Різноманітність видів – в чому їх відмінність

Поділ опалювального обладнання здійснюється за різними ознаками:

 • Матеріалом виготовлення
 • Принципу роботи
 • Конструктивним особливостям

Дров’яна піч для будинку виробляється із сталі, чавуну, цегли. Металеві зразки печі обладнуються вбудованими дверцятами зі склом, що дозволяє контролювати процес згоряння палива і милуватися живим вогнем, саме така http://5kw.com.ua/ можете переглянути. Сталеві зазвичай мають гладку поверхню і органічно вписуються в сучасний дизайн.

Дров’яні чавунні печі виконуються під старовину, прикрашаються орнаментом, асоціюючись із класичним інтер’єром або стилем ретро.

В якості палива для більшості з них використовують дрова. Вони є одним з найбільш дешевих видів і доступні в багатьох віддалених від міста населених пунктах.

За принципом дії печі для дому на дровах підрозділяються на звичайні та тривалого горіння. Робота останніх заснована на можливості регулювання процесу горіння дров за допомогою збільшення або зменшення надходження повітря в топку.

В залежності від своїх конструктивних особливостей обладнання поділяється на:

 • Опалювальне
 • Опалювально-варильне
 • Каміни
 • З водяним контуром

Якщо перші дров’яні печі для опалення будинку здатні тільки обігрівати приміщення, то другі забезпечують дві функції.

Каміни крім основного призначення все частіше грають роль декоративних елементів і здатні стати прикрасою будинку, оформленого в будь-якому стилі. Їх топкова камера відкритого виду розрахована не тільки на обігрів, а й на споглядання відкритого полум’я, створюючи особливу атмосферу комфорту в приміщенні.

Печі в комплекті з водяним контуром призначені не тільки для опалення, але й приготування гарячої води. Вони актуальні в будинках, де відсутнє централізоване водопостачання і здатні забезпечувати потреби в гарячій воді в повній мірі.

Орієнтуємося на матеріал печі та …

Сперечатися про те який агрегат краще можна скільки завгодно. Але у кожної сторони буде свій аргумент на користь тієї чи іншої печі. І справа тут не тільки в смаку, хоча і від нього залежить вибір, а в тому для якого приміщення вона купується.

Для невеликого дачного будиночка підійде як опалювально-варильна модель, так і дров’яна піч тривалого горіння, виконана з металу. Вони мобільні і можуть бути встановлені в будь-якому приміщенні, забезпечуючи його теплом, а господарів їжею, приготованою на вогні.

Якщо метою придбання є обігрів декількох приміщень, то можна встановити більш масивну цегельну опалювально-варильну піч. Вона розташовується між кімнатами, таким чином, щоб панель перебувала в кухні, а опалювальна частина на житловій площі. Її задню стінку можна доповнити металевим каміном, що забезпечує швидкий прогрів повітря.

Дві житлові кімнати і більше опалюють печі каміни на дровах. Цегляні моделі для великих площ додатково оснащуються лежанкою і камінною топкою створюючи комфортну обстановку в будинку.

У разі обігріву приміщень для тимчасового проживання краще вибирати металеві моделі. Вони мають невелику вагу, мобільні і прості в експлуатації.

Але так як всі розглянуті моделі відрізняються за принципом дії, ефективності і зовнішньому вигляду, то кожен вибирає ту, яка більш відповідає його вимогам.

Поради професіоналів

Яким вимогам повинна відповідати сучасна піч? Фахівці рекомендують звертати увагу на такі фактори:

 • Економічність
 • Гарне прогрівання по всій поверхні
 • Проста конструкція
 • Здатність забезпечувати максимальну температуру поверхні
 • Зовнішнє облицювання

Оскільки принцип роботи печі заснований на відкритому вогні, то вона повинна відповідати протипожежним вимогам. Важливою умовою для їх дотримання є відсутність на корпусі тріщин, які не тільки погіршують нагрівання, але й можуть призвести до пожежі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button