Відео

Перше відео польоту бабки-кіборга

За останні кілька років вчені значно просунулися в питаннях підпорядкування тварин своїй волі. Для цього використовують спеціальні пристрої управління поведінкою тарганів, сарани і навіть черепах. Ще в січні 2017 року дослідники «Лабораторії Чарльза Старка Дрейпера і Медичного інституту Говарда Хьюза (HHMI) виклали плани по обладнанню бабок крихітними електронними рюкзаками, які дозволяють дистанційно керувати комахами. І ось тепер команда представила перше відео роботи над проектом.

Тварини — невичерпне джерело натхнення для створення нових технологій, однак розробити пристрій, який в точності імітує швидкість та маневреність бабки, досі дуже важке завдання. Замість того, щоб з нуля створювати роботів зі складними датчиками, вчені хочуть знайти спосіб, який дозволить скористатися перевагами живих комах. Це можливо шляхом обладнання комах електронними системами, які керують їх поведінкою.

У розробці дослідників з «Дрейпера» і HHMI використаний метод оптогенетики: комаха контролюється імпульсами світла, які подають у визначені «рульові» нейрони її мозку, що дозволяє людині управляти бабкою як безпілотним літальним апаратом. Як заявляє команда дослідників, кінцева мета полягає в тому, щоб використовувати крихітних комах-кіборгів для регулювання запилення, доставки корисних вантажів або розвідки території.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button