Технології

Перший супутник, який можна налаштувати у космосі

Запущений на орбіту в 1962 році комунікаційний супутник Телстар-1 дозволив людям спілкуватися один з одним перебуваючи в протилежних куточках планети. На жаль, аналогічні космічні пристрою, як і в ті часи, налаштовуються заздалегідь і не здатні змінити набір частот або зону покриття перебуваючи в космосі. Французький оператор зв’язку Eutelsat ще в 2018 році оголосив про намір виправити цю проблему, вивівши на орбіту британський супутник Quantum з можливістю зміни налаштувань прямо з Землі. Компанія майже завершили його розробку і готується до запуску.

Все це час супутник Eutelsat Quantum розроблявся силами британської компанії Surrey Satellite Technology. Він вже майже готовий до експлуатації — залишилося тільки провести фінальну збірку, якою займеться виробничий цех Airbus у Франції. Космічний апарат буде оснащений обладнанням, яке дозволить йому отримувати команди з Землі, перебуваючи на висоті близько 35 786 км — саме там знаходиться геостаціонарна орбіта, по якій штучні супутники здійснюють оберти навколо нашої планети.

Eutelsat Quantum стане першим супутником, який зможе розділити зону покриття на кілька дрібних ділянок і в залежності від ситуації змінювати частоти зв’язку. Раніше для цього потрібно було розробити новий супутник, задати йому нову конфігурацію і запустити в космос. Проект Eutelsat здатний помітно збільшити термін служби супутників, тим самим скоротивши витрати багатьох компаній. Також це добре позначиться на чистоті навколоземного простору — чим менше пристроїв буде запускатися, тим менше сміття буде накопичуватися на орбіті.

Первый спутник, который можно настроить в космосе

Очікується, що Eutelsat Quantum дасть поштовх в удосконаленні супутників зв’язку. Апарати, в яких будуть задіяні схожі технології, зможуть забезпечувати зв’язком певні райони Землі, ігноруючи місця де він не потрібен. Точна дата запуску супутника Quantum поки невідома, але початок фінальної стадії складання натякає на те, що він відбудеться вже зовсім скоро.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button