Технології

Новий алгоритм може відновити розмиті деталі на фото і відео

Група дослідників з Массачусетського технологічного університету (MIT) розробила спосіб відновлення втрачених даних на зображеннях і деталей на відео.

Алгоритм назвали «моделлю візуальної депроекції», він заснований на нейронній мережі, яка націлена на розпізнавання образів. Мережу навчили на парах зображень низької і високої якості, щоб вона могла перевірити свої відповіді.

Коли модель використовується для обробки неякісних зображень з розмитими елементами, вона аналізує їх, щоб з’ясувати, що у відео могло спричинити ” розмиття і яке зображення там могло бути.

Потім в ньому синтезуються нові зображення, які об’єднують дані як з більш чітких та нечітких частин відео. Наприклад, алгоритм бачить тротуар з пішоходами і може домислити, що розмита людина.

Під час тестів модель змогла відтворити 24 відео в одному випадку вона навіть детально відновила розмір і положення ніг людини. Дослідники впевнені, що ця технологія допоможе вдосконалити медичні пристрої.

 

Вони вважають, що технологію можна використовувати для відновлення медичних зображень, наприклад, рентгенівських знімків. Так сканування може стати набагато дешевше, що зробить його доступним навіть для країн, що розвиваються.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button