Наука

Першій космічній «фармацевтичній фабриці» відмовили в поверненні на Землю

ВВС США відхилили запит компанії Varda Space по поверненню з орбіти капсули з виробництва ліків, повідомляє TechCrunch.

Влада США відмовили компанії Varda Space в узгодженні посадки «орбітального заводу» на космічному полігоні в штаті Юта. Компанія планувала зробити м’яку посадку капсули, щоб продемонструвати результати експериментів з виробництва в умовах мікрогравітації препарату для лікування ВІЛ-інфекції.

Представники Varda Space відмовилися коментувати відмову, але повідомили у своєму блозі в соціальній мережі X (колишній Twitter), що «космічний апарат повністю справний». Компанія продовжить працювати з регуляторами, щоб узгодити посадку, а апарат може працювати на орбіті до року.

У повідомленні вказується, що відмова пов’язана з оцінкою ризиків і безпеки запропонованого компанією плану і заснований на рішенні Федерального управління цивільної авіації США.

Експерти TechCrunch вважають, що відмова пов’язана з прецедентним характером місії. Полігон в штаті Юта вже використовувався для посадки капсул. У тому числі він брав модулі місій НАСА зі зразками астероїда і матеріалом комети. Але Varda Space пропонує першу комерційну місію з регулярним повторним входом в атмосферу і посадкою на Землі. Ймовірно, регулятори планують створити єдиний безпечний стандарт для подібних посадок, додають експерти.

Стартап Varda вивів на орбіту перший супутник, призначений для виробництва ліків в умовах мікрогравітації в червні 2023 року. Експеримент — частина масштабного проекту компанії з розгортання «космічних фабрик». Дослідники тестували виробництво ліків від ВІЛ в умовах мікрогравітації. Серія експериментів оцінювала, як умови на орбіті змінюються властивості і структуру препарату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button