Технології

Перший міні-реактор схвалили в США: його можна побудувати поруч з будинком

У США Комісія з ядерного регулювання сертифікувала проект першого в країні невеликого модульного ядерного реактора. Про це повідомляє AP.

Міністерство енергетики США заявило, що проект модульного реактора являє собою нове екологічно чисте джерело енергії, яке допоможе знизити викиди парникових газів. Це вже сьома конструкція ядерного реактора, схвалена для використання в США. Але решта були призначені для традиційних, великих і легких водних реакторів.

Тепер навіть невеликі компанії, які планують використовувати атомну електростанцію, можуть вибрати проект вдосконаленого легководного малого модульного ядерного реактора потужністю 50 МВт від компанії NuScale Power з Орегона.

Діана Хьюз, віце-президент NuScale з маркетингу та комунікацій, сказала, що сертифікація проекту є історичним кроком вперед до майбутнього чистої енергії та робить електростанцію VOYGR готовою до розгортання рішенням для клієнтів. Хьюз додала, що перший пакет додатків для проектування малих модульних реакторів включав понад 2 млн сторінок допоміжних матеріалів.

Пристрій міні-реактора VOYGR

Однак Девід Шліссель з Інституту економіки енергетики та фінансового аналізу в Огайо висловив занепокоєння щодо витрат. Шліссель, який вивчав історію атомної енергетики та фінанси проекту NuScale, очікує, що вартість реакторів зросте, що може обмежити кількість побудованих реакторів NuScale. Він також сказав, що вважає їх неконкурентоспроможними за ціною порівняно з відновлюваними джерелами енергії та акумуляторними батареями.

Хьюз, у свою чергу, вважає, що енергетичні проекти, на кшталт вітряних і сонячних енергостанцій, зіткнулися зі збільшенням вартості через зміну динаміки фінансового ринку, підвищення процентних ставок і інфляційного тиску на ланцюжок поставок в цьому секторі, якого не було десятиліттями. Вона додала, що електростанція VOYGR залишається конкурентоспроможним проектом — за вартістю, а також надійним, доступним джерелом безвуглецевої енергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button