Наука

Вчені виявили, що чоловічі та жіночі серця по-різному реагують на гормон стресу (відео)

Американські вчені виявили, що серця самців і самок мишей по-різному реагують на гормон стресу норадреналін. Це дослідження може бути корисним для розробки методів лікування захворювань людини та прогнозування реакції на ліки у чоловіків та жінок. Дослідження опубліковано в журналі Science Advances.

Дослідниці Каліфорнійського університету в Дейвісі, які виявили різницю в реакції на норадреналін у самців і самок мишей / ©UC Davis

За даними ВООЗ, серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смерті людей у всьому світі, і щороку від них помирає майже 18 мільйонів людей. Хоча від таких хвороб страждають люди обох статей, дослідження ССЗ в основному проводяться на чоловіках, що може призводити до ускладнень при використанні тих же методів лікування у жінок.

У новій роботі, проведеній вченими з Каліфорнійського університету в Дейвісі (США), дослідники зосередилися на факторах, які можуть призвести до аритмії. Аритмія – це тип серцевого розладу, при якому електричні імпульси, що контролюють серцебиття, не функціонують належним чином, що призводить до порушень частоти та ритмічності серцевих скорочень.

Команда розробила новий метод флуоресцентної візуалізації, що дозволила виявити реакцію мишачого серця на гормони і нейромедіатори в режимі реального часу. Для цього була використана генетично модифікована лінія мишей CAMPER, в якій тканина серцевого м’яза випромінювала світло лише під час дуже специфічної хімічної реакції в серці — зв’язування цАМФ, який передає хімічний сигнал від гормонів та нейромедіаторів клітинам серця.

Вивчення впливу норадреналіну (в нашому організмі він одночасно виконує функції нейромедіатора і гормону, пов’язаного зі стресовою реакцією) на серця самців і самок мишей показало, що первинна реакція в обох статей на норадреналін однакова, але у жінок певні частини серцевого м’яза швидше повертаються до нормальної роботи, ніж у чоловіків, що призводить до появи електричної активності серця.

Реакція на норадреналін швидше “загасає” в жіночому серці (зліва), ніж в чоловічому (праворуч) / © phys.org

Дослідники ще не можуть точно сказати, що означають відмінності в електричній активності між серцями самців і самок. Імовірно, швидке відновлення нормальної роботи серця у самок говорить про меншу схильність жіночої статі до розвитку серцевої аритмії. Для остаточної відповіді на це питання будуть потрібні додаткові дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button