Наука

Підшкірний імплант, що виділяє інсулін, повернув назад діабет у мишей

Експериментальний імплантат може зробити лікування діабету доступнішим.

діабет
Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

Дослідники з Університету Альберти та Корнельського університету створили «пристрій», який після імплантації під шкіру може секретувати інсулін, не викликаючи імунної відповіді. Тестування на мишах показало ефективність пристрою — дослідникам вдалося звернути діабет назад, а тваринам не були потрібні імуносупресори.

Трансплантація острівцевих клітин підшлункової залози від однієї людини іншій дозволяє звернути назад діабет першого типу та відмовитися від довічного прийому інсуліну. Але після такої операції пацієнтам доводиться приймати імуносупресори, щоб уникнути відторгнення донорських клітин.

У своїй роботі вчені об’єднали два інноваційні хірургічні методи трансплантації клітин, які продукують інсулін, щоб запобігти імунній реакції. Ще у 2015 році розробили технологію створення ділянки для трансплантації під шкірою. Вони поміщають пластикову трубку в передпліччі, дозволивши кровоносним судинам сформуватися навколо неї, а потім видаляли пристрій, залишивши васкуляризовану кишеню для трансплантації.

Інша технологія пропонує використовувати знімну полімерну нитку, що містить тисячі острівцевих клітин, захищених тонким гідрогелем, яку можна імплантувати в черевну порожнину пацієнта, не викликаючи імунної відповіді. У дослідженні на мишах вчені об’єднали технології — вони поміщали полімерну нитку у сформовану судинну підшкірну кишеню.

Дослідження показало, що в цьому випадку острівцеві клітини успішно виживають, розвиваються та виділяють у кров інсулін. При цьому через захисний гідрогель в організмі не формується імунна реакція на чужорідні білки і тому імуносупресори не потрібні. Можливо, через кілька років технологія дозволить звернути назад діабет і у людей, але до цього потрібно підтвердити ефективність та безпеку методу на більших тваринах, а потім — у клінічних випробуваннях на людях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button