Наука

У людини знайшли два гени, які не схожі на жодні з відомих

Люди і шимпанзе відокремилися від спільного предка приблизно 6 млн років тому. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Cell Reports, після цього етапу в тілі людини продовжували розвиватися абсолютно нові гени. Деякі з них з’явилися з тих областей геному, які довгий час вважалися «сміттєвими».

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Вчені вивчили геном людини в пошуках свідчень “народження” абсолютно нових генів. Зокрема, вони шукали так звані гени de novo. Вони спонтанно виникають із фрагментів ДНК, які кодують не білки, а молекули, що вмикають і вимикають гени або виконують інші функції в клітині. Вони ніби розробляють код “з нуля”, а не ітерують кодує білок ДНК, яка вже існувала в клітині.

В рамках нового дослідження вчені знайшли 155 створених з нуля людських генів, які кодують крихітні білки або мікропротеїни, багато з яких містять менше 100 амінокислот, будівельних блоків білків. А два з них – особливо специфічні для людини. Як пояснюють вчені, вони не з’являлися ні в одному з інших досліджених геномів тварин. Вони з’явилися після того, як люди відокремилися від шимпанзе.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button