Фото

Північне сяйво (фото 21 та відео)

Північне сяйво – одне з найкрасивіших світлових явищ у природі, в силу цього факту вони привертають увагу багатьох людей протягом всієї своєї історії.

Згадка про північних сяйв можна знайти в працях Аристотеля, Плінія, Сенеки й багатьох інших стародавніх філософів. У стародавні часи північні сяйва люди сприймали як провісників катастрофи – епідемії, голоду та війни. Варто відзначити той цікавий факт, що це явище пов’язане з падінням Єрусалиму і смертю Юлія Цезаря. За старих часів, люди бачили в цьому явищі, гнів богів або прояв інших надприродних сил.

На Російському Півночі, північне сяйво, або як його ще називають – полярне сяйво, називається Лазор або спалахом. Перше з цих слів вказує на подібність цього явища з світанками, а друге походить від слова “сполохати”, тобто турбувати,  піднімати тривогу.

Дійсно, під час північних сяйв небо може бути червоним, як вогонь. Бували випадки, коли північне сяйво було прийнято за червоне сяйво з пожежі і пожежники виїжджали на величезну пожежу на північному горизонті.

Північне сяйво так само відбуваються і в південній півкулі. Англійський дослідник Джеймс Кук (1728-1779) був одним з перших, хто не тільки дав їм опис в південній півкулі, а також звернув увагу на той факт, що північні сяйва виникають у високих широтах обох півкуль одночасно.

Найбільш поширена форма північного сяйва це смуги або плями нагадують хмари. Більш інтенсивне світіння приймає вид стрічки, що зменшує інтенсивність світіння плями.

Форми північних сяйв, залежать від висоти на якій відбувається їх світіння. Стрічки як правило, розташовуються зі сходу на захід на тисячі кілометрів, нагадуючи гігантську завісу.

Висота цієї завіси до декількох сотень кілометрів, а товщина становить всього кілька сотень метрів. В силу цього цікавого факту, через цю прозору  завісу ми можемо розрізнити зірки. Нижній край завіси, як правило, різко окреслений і досить часто пофарбований в червоний або рожевий колір, а верхній, дифузний поступово зникає з висотою.

Іноді виникають інтенсивні північні сяйва, які охоплюють велику частину полярної області і характеризуються білувато-зеленуватим світінням. Вони називаються шквалами і характерні для періодів високої сонячної активності.

Яскравість світла випромінюваного північним сяйвом ділиться на чотири класи, які в свою чергу відрізняються один від одного в 10 разів. У першому класі слабке світіння, порівняно по своїй силі з яскравістю Чумацького Шляху. Сяйво в четвертому класі, в яскравості можна порівняти з повним місяцем.

Пропонуємо переглянути відео


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button