Фото

Крихітний супутник зняв Землю з відстані 1 мільйона кілометрів

5 травня, коли NASA запустила свій посадковий апарат InSight Mars, разом з ним було відправлено два невеликих абсолютно ідентичних супутника, які назвали Mars Cube One. Вони не більші за розміром, ніж дорожня сумка. Нещодавно один з них зробив знімок землі з відстані 1 мільйона кілометрів. Це було зроблено для того, щоб вшанувати образ блідо-блакитної точки, створений за допомогою корабля Voyager у 1990 році.

Крохотный спутник снял Землю с расстояния 1 миллиона километров

Земля – це маленька крапка, яка плаває в нескінченній чорній порожнечі. Складно думати про це, перебуваючи на її поверхні, але новий знімок від NASA зайвий раз доводить цей факт.

Крохотный спутник снял Землю с расстояния 1 миллиона километров

Крихітні модульні космічні кораблі, відомі як кубсати (CubeStats), в даний момент прямують до Марса разом з InSight. Їх називають MarCO-A і MarCO-B. Сьогодні вони вважаються найбільш компактними супутниками, що відправлялися коли-небудь далі місяця.

Крохотный спутник снял Землю с расстояния 1 миллиона километров

9 травня проходили тести, і MarCO-B, який інженери також називають Wall-E, зробив свою першу в історії фотографію. Вона була зроблена для того, щоб перевірити розгортання антени. Однак на відстані можна побачити два об’єкта – це Земля і її Місяць. Ця фотографія була зроблена на відстані 1 мільйона кілометрів від нашої рідної планети.

«Вважайте це нашою повагою «Вояжеру», – сказав Енді Кльош, головний інженер MarCO. Кораблі CubeSats ніколи раніше не йшли так далеко в космос, і сьогодні MarCO-A і MarCO-B працюють абсолютно нормально, подорожуючи все далі. Їх основним завданням є перевірка переваги CubeSats в глибокому космосі. Якщо хоча б один з пари супутників досягне Марса, ми зможемо отримати більш оперативну і повну інформацію про спробу InSight приземлитися на поверхні планети.

Кнопка «Наверх»