Земля

Півночі США загрожує вторгнення гібридних “суперсвиней”

Протягом десятиліть дикі свині пожирали врожаї, поширювали хвороби і навіть вбивали оленів і лосів, але тепер Північна Америка стикається з новою загрозою, пов’язаною зі свинями, у вигляді канадської «супер свині» — гігантського, «неймовірно розумного, невловимого» звіра, здатного вижити в холодному кліматі.

Свині не є місцевим видом для США, але за останні десятиліття приблизно 6 мільйонів диких або диких свиней щорічно завдають збитків у розмірі 1,5 мільярда доларів.

Перша згадка про свиней в континентальній частині США відноситься до 1539 року, коли 13 тварин вперше потрапили на континент на кораблі. Незабаром їх популяція зросла до 700 особин. Рік від року популяція збільшувалася, але до недавнього часу це не було проблемою. Тільки приблизно три-чотири десятиліття тому, почалася експансія виду на нові території через навмисний випуск свиней людьми, які хотіли розвивати популяції для полювання.

У Канаді, як і в США, дикі свині з’явилися відносно недавно. До 2002 року в країні практично не було диких свиней, але за останні вісім років їх популяція різко зросла. В цей час тварини поширені на території Канади площею приблизно 1 млн кв. км.

Дикі свині також несуть відповідальність за шкоду навколишньому середовищу, починаючи від поїдання врожаю фермерів і закінчуючи знищенням дерев і забрудненням води. Вони також становлять ризик для здоров’я та безпеки людини.

Свиня – це «змішувальна посудина», здатна переносити віруси, такі як грип, що передаються людині. 

“Дикі свині – найнебезпечніші інвазивні великі ссавці на планеті”, – сказав Райан Брук, який очолює дослідницький проект канадських диких свиней університет Саскачевану, Канада. “Вони неймовірно розумні. Вони невловимі, а також коли на них чиниться будь-який тиск, особливо якщо на них починають полювати, вони стають нічними тваринами, ховаються в густому лісовому покриві, зникають в заболочених місцях і можуть бути дуже небезпечні, їх важко знайти”.

Вчені особливо стурбовані появою “суперсвиней”, створеної фермерами, які схрестили диких кабанів і домашніх свиней в 1980-х роках. Результатом стала більша свиня, яка давала більше м’яса. Ці свині швидко поширилися по Канаді, при цьому гігантський розмір – одна свиня важить понад 300 кг — дозволяє їй вижити в холодному середовищі Західної Канади, де взимку може бути до -50°С.

За словами вченого, свині виживають в екстремальних погодних умовах, прокладаючи під снігом тунелі глибиною до 2 метрів і створюючи снігову печеру.

“Вони будуть використовувати свої гострі як бритва бивні, щоб зрубати рогози [місцеву рослину] і вистилати їм дно печери як приємний теплоізоляційний шар». Тому один із способів знайти цих свиней – це коли дійсно холодно, холодніше -30°С, можна побачити як над заметами снігу виходить пар.

Враховуючи шкоду, яку завдали свині, було зроблено кілька спроб позбутися від них. Серед методів, до яких вдавалися фахівці, щоб позбутися від свиней, були і пастки і отрути. Одним із методів, який спрацював у США, є використання «свині Юди». Виловлену самотню свиню постачають GPS-нашийником, а потім випускають в дику природу, де, за розрахунком фахівців, вона приєднується до групи нічого не підозрюючих свиней.

“Ідея полягає в тому, що ви йдете і знаходите цю тварину з нашийником, усуваєте всіх свиней, які знаходяться навколо, і відпускаєте її знову, і вона буде продовжувати знаходити все більше і більше свиней», — сказав Брук.

Але зараз зусилля більше спрямовані на усунення шкоди, заподіяної цими інвазивними ссавцями, а не на повне позбавлення від них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button