Людина

Чому так корисно плакати

Коли ви плачете, вам стає легше. Це вже давно доведено вченими. Звичайно, сльози не вирішать всі ваші проблеми, не змінювати ситуацію, і не повернуть пішли. Однак вони дозволять вам виплеснути накопичені емоції, після чого почнеться процес зцілення.

В результаті ви станете сильнішими духом, і люди, яких об’єднала одна біль, сильніше згуртуються.

Вчені почали детальне дослідження науки про сльози. Вони хочуть краще зрозуміти, яку роль відіграють людські сльози з соціальної, фізіологічної і нейробіологічної точки зору.

Плакати корисно

Плачете? Вы сильный духом человек!

У своїх останніх дослідженнях вчені виявили, що плач є не тільки ознакою здорової людини, але і ознакою гарного психологічного здоров’я і врівноваженості.

Плач – це частина наших емоцій. Стримування сліз і емоцій може призвести до довгострокових психологічним збоїв.

Ось 4 причини, чому вам не варто соромитися сліз:

1. Плач позбавляє від стресу.

Плачете? Вы сильный духом человек!

У 1980-ті роки один біохімік виявив, що в сльозах, викликаних емоціями, міститься більше протеїну, ніж у сльозах, викликаних подразниками (наприклад, димом або сльози після чищення цибулі). Це вказує на те, що коли людина плаче, в її організмі відбуваються психологічні та фізіологічні зміни.

Ось що говорить Алекс Ґец (Alex Goetz), експериментальний психолог і засновник General Health Inc.:

«У сліз є важлива мета. Коли вони проявляються в результаті сильних емоцій, в них містяться гормони стресу, від яких людина позбавляється. Навіть якщо плач вас бентежить, це означає, що ви досягли рівня стресу, який небезпечний для здоров’я».

Під час сильного емоційного плачу, в тілі людини відбуваються м’язові спазми і швидкий набір повітря. Вони зростають і заспокоюються, в результаті чого організм напружується і потім розслабляється, створюючи почуття умиротворення, завдяки цьому фізіологічні симптоми стресу випаровуються.

Чому люди плачуть

2. Плач робить вас психологічно сильною людиною.

Плачете? Вы сильный духом человек!

Коли ви плачете, ви визнаєте ті емоції, які ви відчуваєте. Якщо не звертати уваги або ігнорувати негативні емоції, то можна нашкодити своєму душевному здоров’ю, а це може призвести до почуття тривоги і депресивного розладу.

Замість плачу, деякі люди звертаються до менш продуктивних методів «зняття стресу», таким як алкоголь або наркотики.

Для кращого душевного здоров’я вартує стати сміливішим, прийняти свої емоції і поплакати.

Чому хочеться плакати

3. Плач допомагає змиритися і загоїти рани.

Плачете? Вы сильный духом человек!

Згідно професору Роджеру Бейкеру (Roger Baker) з Борнмутського університету, плач — це перетворення болю у щось матеріальне. Цей процес заспокоює людину після отриманої травми (фізичної та/або психологічної). Коли людина плаче, відчуваючи сильні почуття, в організмі включається емоційний процес загоєння ран.

Сльози є фізичним втіленням болю, і вони починають ваше відновлення.

Чому ми плачемо

4. Плач зміцнює відносини і сприяє розвитку спільноти.

Плачете? Вы сильный духом человек!

Сльози є способом показати людям вашу хорошу сторону. Вони вказують на наш міцний зв’язок зі світом і показують, що нам не все рівно.

Плач перед людьми показує вашу вразливість і дозволяє людям побачити, що ваш захисний бар’єр упав. Плакати особливо важко, коли біль відчувають декілька людей. Захисні стіни стираються, дозволяючи людям не соромитися проявляти емоції. У цей момент встановлюються зв’язки і скріплюються стосунки, особливо, якщо ті, хто знаходиться поруч і відчуває сильні емоції – близькі друзі.

Джерело: Lifehack
Переклад: Філіпенко Д. С.
Натхнення: www.infoniac.ru

Кнопка «Наверх»