Всесвіт

Планету розміром із Землю знайшли недалеко від нас. Можливо, там є атмосфера

Вчені виявили материнську зірку планети, аналізуючи дані телескопа "Кеплер".

Міжнародна команда астрономів підтвердила існування K2-415b, екзопланети розміром із Землю. Вона обертається навколо карликової зірки М-класу всього в 72 світлових роках від нас. Також вчені зібрали статистичні дані про зірку і її планету.

Автори нового дослідження виявили материнську зірку планети-K2-415, аналізуючи дані телескопа «Кеплер». Вони підтвердили відкриття, вивчивши дані супутника TESS (англ. Transiting Exoplanet Survey Satellite). Це космічний телескоп, призначений для відкриття екзопланет транзитним методом, розроблений Массачусетським технологічним інститутом в рамках малої дослідницької програми НАСА.

Виявилося, що планета K2-415b обертається навколо червоного М-карлика – маленької холодної зірки. Об’єкти такого типу частіше за інших зустрічаються в Чумацькому Шляху. Червоний карлик – маленька і відносно холодна зірка головної послідовності, що має спектральний клас М. Вони досить сильно відрізняються від інших зірок. Діаметр і маса червоних карликів не перевищує третини сонячної (нижня межа маси — 0,0767 сонячної, за цим класом зірок йдуть коричневі карлики).

Вивчаючи K2-415b, вчені виявили, що її розмір дуже схожий на земний, хоча маса екзопланети набагато більша. Також вона обертається набагато ближче зірці, ніж Земля навколо Сонця. K2-415b потрібно всього чотири земних дні, щоб зробити один оборот.

Вчені вважають, що через таку близьку орбіту на планеті невідповідні умови для життя, незважаючи на те, що зірка-господар набагато холодніше Сонця. Але астрономи вважають, що у планети є атмосфера, а, значить, вона підходить для подальших досліджень. Також вчені сподіваються, що навколо зірки-господаря можуть бути й інші планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button