Всесвіт

Вчені розповіли про нову планету Сонячної системи і її швидке відкриття

Група вчених розповіла про нову планету Сонячної системи. Її називають «Надземлею» і відкриють в найближче десятиліття.

Група вчених складається з Майкла Брауна і Костянтина Батигіна. Перший з них ще в 2006 році опублікував свою працю, в якій довів, що Плутон, що раніше вважався дев’ятою планетою Сонячної системи, такою насправді не є. Незабаром точку зору Майкла Брауна прийняло все світове наукове співтовариство.

Зараз два цих вчених працюють над ще більш амбітним проектом – відкриттям нової планети, розташованої на самому краю Сонячної системи. Її попередньої називають «Надземля». Вона повинна знаходитись в поясі Койпера – великому скупченні астероїдів і льоду, розташованому за планетою Нептун. У цьому місці зосереджено близько 2 тисяч небесних тіл, розмір найбільшого з них складає 900 кілометрів.

Браун і Батигін вважають, що орбіти пересування цих об’єктів дуже дивні і у цього є всього 3 пояснення: вчені помилилися в розрахунках і неправильно інтерпретували дані; поряд з поясом Койпера знаходиться інше подібне утворення, що впливає на орбіти небесних тіл; на самому краю Сонячної системи знаходиться планета значних розмірів.


Перші дві гіпотези були перевірені і відхилені, тому залишився тільки третій варіант – «Надземля». Її маса повинна складати від 5 до 10 показників Землі, але не більше. Вчені вже займаються пошуком цієї планети, але поки не знають, як конкретно це зробити, адже вона слабо видима і розташована самому краю Сонячної системи. Попри це, вчені впевнені, що в найближчі 10 років її точно відкриють.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button