Наука

Пластикові пакетики чаю погано впливають на організм

Якщо пакетики паперові, то нічого. Але якщо мова йде про пластикові пакетики, то це небезпечне джерело мікрозабруднення в організмі людини.

Image by congerdesign from Pixabay

Відмова від паперових чайних пакетиків на користь пластикових може мати негативні наслідки для організму людини. До такого висновку в 2019 році прийшла професор хімічного машинобудування Університету Макгілла Наталі Туфенкджі за підсумками проведеного дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Environmental Science & Technology.

Вивчивши чотири зразки чаю, що продається в пластикових пакетиках, дослідники з’ясували, що при нагріванні пластику в гарячій воді в процесі заварювання напою з’являється близько 11,6 мільярда мікропластичних і 3,1 мільярда нанопластичних частинок.

Ці показники в тисячі разів вище, ніж наявність пластикового забруднення в навколишньому середовищі, водопровідної та бутильованої води і деяких продуктах харчування. Вплив цього пластику на водяних бліх, які є модельними організмами та часто використовуються в екологічних дослідженнях, виявився негативним. Незважаючи на те, що мікроорганізми не загинули, у них відзначені анатомічні і поведінкові відхилення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button