Наука

Здатність мозку правильно розпізнавати емоційні сигнали значно знижується з віком

Здається, з віком ми всі перестанемо розуміти сарказм... 

Якщо вам стало важко розуміти жарти (особливо ваших онуків), і ви не розумієте, коли людина говорить серйозно, а коли ні, то ви просто старієте! Дослідження показало, що здатність мозку правильно розпізнавати емоційні сигнали значно знижується з віком.

Image @sciencephotolibrary from Canva

В ході трьох експериментів дослідники з Університету Ессексу виявили, що люди старше 65 років менш точно розпізнають емоції в порівнянні з тими, кому за 20.

В цілому, середній показник успіху у молодих становив 76%, в той час, як літні учасники впоралися тільки в 69% випадків. Однак пенсіонери змогли правильно визначити емоцію щастя тільки в 35% випадків, в порівнянні з 52% молодих людей. Люди похилого віку також набрали нижчі бали при розшифровці емоцій презирства і гніву.

Дослідник Костянтина Мальтезу-Папастіліану сказав: “те, як ми щось говоримо, і те, що ми говоримо, однаково важливі при соціальній взаємодії”. Вона зазначила, що кожен з нас хоч раз потрапляв в незручну ситуацію, коли ми погано розпізнаємо жарт або іронію в голосі, але літні люди стикаються з цим частіше.

Вчені вважають, що одне з пояснень цієї невідповідності наших емоційних намірів, коли ми щось говоримо, і як це насправді сприймається слухачем, може бути пов’язано з гормональними і анатомічними змінами, які відбуваються в мозку в міру природного старіння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button