Відео

NASA показало знімки Плутона з високою роздільною здатністю (відео)

NASA показало знімки Плутона з високою роздільною здатністю. Новий ролик з зображенням поверхні Плутона виклало в Інтернет аерокосмічне агентство НАСА. Він підготовлений з фотографій з найвищим розрішенням – 80 метрів на піксель. Знімки зробила міжпланетна станція «Нові горизонти».

87a3384cc6deff82db3cdac7af50793c

На них зображена вузька смуга території, що проходить навскоси через дві півкулі. Її ширина коливається від 90 до 75 кілометрів.

На фотографіях видно, як змінюється ландшафт Плутона. Спочатку йдуть кратери, потім їх змінюють гірські хребти, а потім структура поверхні набуває незвичайні обриси. Вчені порівняли їх з пральною дошкою. Крім того, видно, що рівнина немов розділена на клітини неправильної форми. Фахівці розглянули на зображеннях великі крижини і темну гористу місцевість, порізану западинами.

У НАСА вважають, що ці фотографії дозволять вивчити поверхню Плутона більш детально. Також фахівцям буде легше зрозуміти, які процеси відбувалися під час її формування.

Нові знімки настільки вразили наукового керівника місії «Нові горизонти», що він загорівся бажанням відправити ще один космічний зонд до Плутона і отримати подібні зображення всієї її поверхні.

Міжпланетна станція «Нові горизонти» призначена для вивчення Плутона і його супутника Харона. Її запустили в січні 2006-го. В середині липня минулого року зонд максимально наблизився до Плутона і пролетів у дванадцяти з половиною тисяч кілометрів від його поверхні. У цілому апарат збирав інформацію про планету 9 днів. Обсяг вийшов дуже великий, і пересилання даних на Землю завершиться лише до початку наступного року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button