Всесвіт

Подивіться на Меркурій поблизу на знімках зонда «БепіКоломбо» (фото)

Корабель космічної місії «БепіКоломбо» зробив третє зближення з найменшою планетою Сонячної системи.

Автоматична станція «БепіКоломбо» (BepiColombo) зробила 19 червня третій з шести запланованих гравітаційних обльотів Меркурія. Європейське космічне агентство опублікувало перші знімки, зроблені в процесі зближення c планетою, яке відбулося о 21:34 за київським часом.

Космічний зонд наблизився до Меркурія з тіньової сторони і пролетів над його поверхнею на відстані близько 236 км. Тому перші деталі почали з’являтися вже після прольоту планети — приблизно через 12 хвилин, коли зонд знаходився на відстані близько 1 800 км від її поверхні. А оптимального рівня для зйомки освітлення досягло через 20 хвилин на відстані близько 3,5 тис. км. На близьких зображення видно численні особливості геології поверхні Меркурія.

Знімок Меркурія, отриманий приблизно через 15 хв після зближення з планетою. Фото: ESA / BepiColombo / MTM, CC BY-SA 3.0 IGO

На знімках видно ударні кратери і наслідки вулканічної і геологічної активності на планеті. Дослідники місії вивчають великий ударний кратер шириною 218 км, названий на честь художниці Едни Менлі. Дослідники визначили, що наслідки минулого зіткнення оголили породу з низьким коефіцієнтом відбиття. Можливо, це залишки ранньої, багатої вуглецем кори Меркурія. Космічний апарат намагається виміряти, скільки вуглецю містить кратер і які ще мінерали з ним пов’язані, щоб дізнатися більше про геологічну історію Меркурія.

Поверхня Меркурія на знімку «БепіКоломбо». Зображення: ESA / BepiColombo / MTM, CC BY-SA 3.0 IGO

Інша цікава особливість, яку видно на знімках, це уступи Beagle Rupes. Це тектонічна особливість, пов’язана, як вважають вчені, з охолодженням і стисненням планети в процесі формування. Гряда довжиною близько 600 км височить над поверхнею планети на висоту до 2 км. Подібні лопатеві уступи, які відзначають межі, що наклалися при стисненні планети тектонічних плит, широко поширені на Меркурії, але цей один з найбільших.

Не тільки камери, а й інші прилади космічного корабля працювали під час зближення з планетою. Дослідники вимірювали магнітне і плазмове середовище і частинки, що оточують найближчу до Сонця планету.

На покритій кратерами поверхні Меркурія зафіксована історія бомбардувань астероїдами і кометами протягом 4,6 млрд років, що разом з унікальними тектонічними і вулканічними особливостями допоможе вченим розкрити місце планети в еволюції Сонячної системи, – говорить Джек Райт, планетолог і учасник місії «БепіКоломбо»

Після завершення гравітаційного маневру космічному кораблю належить виконати ряд складних змін орбіти, щоб подолати потужну гравітацію Сонця і вийти на наступне зближення з планетою у вересні 2024 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button