Всесвіт

Астрономи знайшли сліди “темного” минулого “сусідки” Чумацького Шляху-Андромеди

Астрономи вивчили 556 зірок гілки червоних гігантів в “регіоні” Андромеди, який відомий як північно-східний шельф.

Детальний аналіз складу і руху понад 500 зірок допоміг вченим знайти переконливі докази зіткнення Андромеди, “сусідки” Чумацького Шляху, з сусідньою галактикою в далекому минулому. Автори нового дослідження заявили, що ця робота покращить розуміння подій, що формують еволюцію галактик.

Зіткнення галактик залишають після себе реліквії у вигляді зоряних асоціацій, які астрономи називають приливними особливостями. Це можуть бути витягнуті потоки або дугоподібні оболонки, що рухаються навколо вцілілої галактики. Вчені досліджують їх, щоб зрозуміти історію галактики і сили, які сформували її зовнішній вигляд і склад.

Зіткнення між галактиками створюють приливні артефакти всіляких форм. Автори та права: NASA, ESA, група спадщини Hubble — STScI/ AURA)-ESA/Hubble Collaboration та А.Еванс (Університет Вірджинії, Шарлоттсвілль/Nrao/університет Стоуні-Брук), К. Нолл (STScI) та Дж. Вестфаль (Каліфорнійський технологічний інститут)

“Залишки кожної аварії можна ідентифікувати, вивчаючи рух зірок та їх хімічний склад. Разом ця інформація служить свого роду відбитком пальця, який ідентифікує зірки, які приєдналися до галактики при зіткненні», — пояснюють вчені в прес-релізі до дослідження.

Астрономи вивчили 556 зірок гілки червоних гігантів в “регіоні” Андромеди, який відомий як північно-східний шельф. Його особливість в тому, що він утворює різкий виступ в щільності матеріалу галактики. В ході дослідження вчені довели, що він являє собою приливну оболонку, яка переважно складається з «уламків» галактичного зіткнення.

Робота підтверджує теорію про “темне” минуле Андромеди, в якому їй довелося пережити катастрофічне зіткнення з іншою галактикою, відзначили в Інституті науки Карнегі. Також астрономи більше дізналися про те, як матеріал, акрецієються в результаті зіткнень, формує галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button