Всесвіт

Туманність, яка зникає в міжзоряному середовищі

Життя планетарних туманностей часто буває хаотичною – їх батьківські зірки гинуть, а самі вони зникають в міжзоряному середовищі, розсіюючи вміст далеко в космос. Телескоп «Хаббл» НАСА / ЄКА, передав на Землю знімок однієї з них в сузір’ї Скорпіона – ESO 455-10.

галактика

Сплюснуті оболонки ESO 455-10, які раніше були щільно скріплені як шари центральної зірки, не тільки надають цієї планетарної туманності її унікальний вид, а й надають інформацію про неї. Видима в зоряному полі виразна асиметрична дуга речовини на її північній стороні є явною ознакою взаємодії між ESO 455-10 і міжзоряним середовищем.

Попри назву, планетарна туманність – астрономічний об’єкт, що являє собою оболонку іонізованого газу навколо центральної зірки, білого карлика. Утворюється при скиданні зовнішніх шарів червоного гіганта або надгіганта з масою від 0,8 до 8 сонячних на завершальній стадії його еволюції.

Міжзоряне середовище – це матеріал, що складається з речовини й випромінювання, між зоряними системами та галактиками. Зірка в центрі ESO 455-10 взаємодіє з газом і пилом туманності, а також міжзоряним середовищем. Вважається, що планетарні туманності мають вирішальне значення для зростання галактик. Річ у тім, що вони «викидають» елементи в міжзоряне середовище, яке з часом сформує наступне покоління зірок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button