Наука

Чим шкідливе велике споживання тваринного білка: відповідають вчені

Багато вегетаріанців не вживають м’ясо не з етичних міркувань, а через те, що вони вважають його виключно шкідливим продуктом. Сказати про те, що м’ясо – це зло, вчені не можуть, але ряд досліджень вже не раз доводив, що дієта з низьким вмістом тваринного білка може позитивно позначитися на тривалості життя. А недавнє дослідження вчених з Гарварду пролило світло на причину зв’язку з цим.

мясо білок
Image by vika-imperia550 from Pixabay

Один з авторів дослідження Руї Ван докладно розповів виданню The Conversation про те, як дієта з низьким вмістом м’яса сприяє довголіттю, як виявилося, цей зв’язок – справжній парадокс!

Уже кілька десятиліть вчені намагаються зрозуміти, як саме різні дієти впливають на наше життя. Дослідники не раз доводили, що ретельно збалансована програма харчування суттєво збільшувала тривалість життя різних істот. Однак оскільки сам процес старіння досить складний, дослідникам було важко визначити механізми впливу дієти. Але недавні дослідження пролили світло, показавши, що у всьому винен сірководень H2S.

Ще з 1990-х років вчені знають, що скорочення споживання деяких сірковмісних амінокислот (будівельні блоки білків) може збільшити тривалість життя щурів приблизно на 30%. Недавня робота вчених з Гарварду нарешті змогла зрозуміти чому це відбувається! В ході експериментів дослідники обмежили споживання тваринами двох сірковмісних амінокислот – цистеїну і метіоніну. Така дієта збільшила вироблення сірководню H2S в тканинах звірів, що викликало каскад корисних ефектів.

Але як таке може бути? Вчені відповідають, що такі результати обумовлені ефектом гормезису, тобто коли стрес або отрута в дрібних дозах тільки зміцнюють організм. Річ у тім, що невеликі дози шкідливої речовини не можуть завдати шкоди організму, зате викликають процеси, покликані мінімізувати шкоду.

Було доведено, що збільшення вироблення сірководню підвищувало генерації нових кровоносних судин, що сприяє здоров’ю серцево-судинної системи, а також сприяло підвищенню стійкості до окислювального стресу в печінці, який пов’язаний із захворюваннями цього органу.

Ці висновки були справедливі не тільки для тварин, але і для людей. Було виявлено, що зниження споживання сірковмісних амінокислот з їжею пов’язано з нижчими кардіометаболічними факторами ризику (серцеві захворювання, інсульт і діабет).

В результаті цього дослідження були отримані переконливі докази того, що обмеження споживання продуктів з високим вмістом амінокислот сірки може знизити ризик хронічних захворювань і сприяти здоровому старінню, завдяки збільшенню вироблення сірководню, який благотворно впливає на організм в невеликих дозах.

Руї Ван підкреслює, що ці результати неймовірно важливі, оскільки в сучасному світі стає все більше білкових продуктів тваринного походження, які люди споживають щодня. Вчений говорить, що споживання будь-якого продукту має бути розумним, а також підкреслює, що амінокислоти сірки відіграють життєво важливу роль в зростанні, тому діти не повинні «сидіти» на дієтах з низьким їх вмістом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button