Всесвіт

Подивіться, як пилові бурі поступово знищують сліди модуля InSight на Марсі (фото)

Фахівці місячної і планетарної лабораторії Університету Арізони показали, як змінилася за 3,5 року поверхню Марса в місці посадки дослідного модуля місії InSight.

Камера HiRISE, встановлена на борту розвідувального супутника Mars Reconnaissance Orbiter, часто робить знімки космічних апаратів, що приземлилися на поверхні планети. Такі зображення служать для перевірки позиції марсоходів, контролю працездатності посадочних модулів, які перестали виходити на зв’язок, або відстеження змін місцевості після великих погодних явищ.

Дослідники виявили на нових знімках, знятих 9 березня 2022 року, велику кількість пилу, який накопичився з моменту посадки апарату InSight в листопаді 2018 року. Як відзначають вчені, темна зона вигорілої і оплавленої породи, що сформувалася під час посадки апарату, практично повністю зникла.

Посадковий майданчик. Джерело: NASA / JPL-Caltech / UA

Фахівці кажуть, що велика частина змін пов’язані з потужним штормом, який пройшов на Марсі на початку 2022 року. Сліди піску дослідники також помітили на парашуті, який посадковий модуль скинув при приземленні.

Парашут. Джерело: NASA / JPL-Caltech / UA

Дослідники НАСА відзначають, що відстеження довгострокових змін у таких місцях, як посадковий майданчик модуля місії InSight, допомагає зрозуміти, як пил переноситься по Марсу, і оцінити довгострокові зміни його поверхні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button