Головна / Всесвіт / Біля Землі виявили 72 нових небесних тіла

Біля Землі виявили 72 нових небесних тіла

Вісім астероїдів, виявлених за допомогою космічного телескопа NEOWISE, американське космічне відомство назвало потенційно небезпечними для планети.

8557fb2e9bad626ea258f7d679638452

У період з 2013 року фахівці НАСА виявили біля Землі 72 нових об’єкти. Про це йдеться в звіті, опублікованому на сайті американського космічного відомства. Йдеться про дані, отримані за допомогою космічного телескопа NEOWISE, через який НАСА вистежує потенційно небезпечні небесні тіла.

Всього з моменту перезапуску в 2013 році після дворічної «сплячки» NEOWISE передав на Землю інформацію по 439 навколоземних об’єктів, 72 з яких потрапили в поле зору вчених вперше. Вісім астероїдів, виявлених в минулому році, американське космічне агентство класифікує як потенційно небезпечні — через їх розміри і розташування щодо нашої планети. Фахівці НАСА, проте, вважають, що найближчим часом ті чи інші небесні тіла серйозної загрози для Землі представляти не будуть.

Навколоземні об’єкти — це комети і астероїди, які під впливом гравітації планет-гігантів потрапили в нашу сонячну систему на орбіти, що дозволяють їм опинитися в безпосередній близькості від Землі, пояснює НАСА в звіті.