Всесвіт

Подивіться на дві галактики, які “зіткнулися” на новому знімку “Хаббла” (відео)

Нове зображення двох галактик зробили в рамках проекту Galaxy Zoo. Про це повідомляє НАСА у своєму блозі.

Космічний телескоп “Хаббл” НАСА / ЄКА сфотографував дві перекриваються спіральні галактики – SDSS J115331 і LEDA 2073461. Вони знаходяться на відстані більше мільярда світлових років від Землі.

Незважаючи на те, що на цьому зображенні здається, що вони стикаються, обидві галактики вирівнялися, швидше за все, випадково. Астрономи запевняють, що вони, насправді вони не взаємодіють.

Це зображення – одне з багатьох спостережень «Хаббла» в рамках проекту Galaxy Zoo. Нагадаємо, Galaxy Zoo – інтернет-проект з класифікації різних типів галактик. Він допомагає класифікувати понад 60 млн галактик, зображення яких були отримані в проекті Sloan Digital Sky Survey. Входить до групи проектів цивільної науки. Проект створили після успіху Проекту Stardust@Home. В рамках проекту добровольці класифікують галактики, отримані автоматичними телескопами.

В ході початкового проекту Galaxy Zoo добровольці вже виявили цілий звіринець дивних і дивовижних галактик. Астрономи, які координують проект, подали заявку на використання часу “Хаббла” для спостереження за самими незвичайними мешканцями “галактичного зоопарку”, але, відповідно до краудсорсингових кореней проекту, список цілей вибрали в ході громадського голосування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments