Всесвіт

Вперше знайдена планета з другою атмосферою

Американські та британські дослідники на чолі з Марком Суейн з Лабораторії реактивного руху вперше виявили планету з другої за рахунком атмосферою.

Йдеться про GJ 1132, або Глізе 1132 – це самотня зірка червоний карлик в сузір’ї Паруса: вона знаходиться на відстані приблизно 40 світлових років від Сонця.

У 2015 році у неї знайшли планету GJ 1132 b. Вона в 1,6 рази більша за Землю, а повний річний оборот робить за 1,6 нашої доби. Кілька років тому у GJ 1132b виявили атмосферу. Це цікаво, тому що планета знаходиться вкрай близько до своєї зірки й, за всіма розрахунками, давно повинна була її розгубити.

Автори нової роботи запропонували своє пояснення цьому феномену, вони вважають, що планета дійсно втратила свою атмосферу ще 100 млн років тому, а потім отримала другу за рахунком, яка розсіюється, але постійно поповнюється з резервуара водню в мантійній магмі.

Планета має вулканічне походження, оскільки в ній аномально багато синильної кислоти – до 0,5%. Вона багата воднем, ціаністим воднем, метаном та аміаком.

“Ця друга атмосфера походить як з поверхні, так і зсередини планети, тому вона служить вікном в геологію іншого світу. Щоб як слід розглянути його, потрібно виконати ще багато роботи, але відкриття цього вікна має велике значення”, – говорить Пол Риммер, співробітник Кембріджського університету

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button