Фото

Подивіться на наслідки виверження “мертвої плями” на Сонці (фото)

Фотограф Тодд Салат відобразив полярні сяйва над водоспадом Годафосс на півночі Ісландії в квітні 2022 року.

Минулого понеділка, 11 квітня, вчені зафіксували на поверхні Сонця викид плазмової хмари з «мертвої» сонячної плями. Зазвичай вони живуть від декількох годин до місяців. Але буває, що вже неактивні плями починають знову подавати ознаки життя, як це сталося з «воскреслою» плямою AR2987, що випустив сонячний спалах класу C. Це призвело до появи північного сяйва.

Фотографії цього явища біля знаменитого водоспаду Годафосс опублікував фотограф Тодд Салат з проєкту AuroraHunter.com.

 Тодд Салат відобразив полярні сяйва над водоспадом Годафосс на півночі Ісландії 14 квітня 2022 року. Зображення надано Тоддом Салатом / AuroraHunter. com

“Скоро через літнє сонячне світло сяйва буде дуже складно спостерігати до самої осені», – розповів фотограф в інтерв’ю SpaceWeather.com. Як зазначив автор знімка, йому було нелегко зробити вдалий кадр через світло майже повного місяця. “Однак це полярне сяйва відрізнялося своєю потужністю” – додав фотограф.

«Я багато разів полював за полярним сяйвом, але не знаю, чи працював я коли-небудь так старанно, щоб зробити ці знімки, як зараз», — розповів він у соцмережах.

Фотограф вперше спостерігав полярні сяйва такої величини під час запланованої двотижневої поїздки до Ісландії зі свого рідного міста Анкориджа на Алясці. Це була дев’ята ніч Тодда Салата в Ісландії, і до цього він бачив лише слабке світіння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button