Всесвіт

Подивіться на перші фото Марса, які зробив “Вебб”: вони буквально засліплюють (фото)

НАСА показало перші зображення Марса, зроблені “Веббом” за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam).

Космічний телескоп НАСА “Джеймс Вебб” зробив свої перші зображення Марса. Обсерваторія, створена в рамках міжнародного співробітництва з ЄКА (Європейське космічне агентство) і CSA (Канадське космічне агентство), дозволяє подивитися на Червону планету по-новому завдяки чутливості в інфрачервоному спектрі.

Перші зображення Марса, зроблені “Веббом” за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam), показують область східної півкулі планети у двох різних довжинах хвиль або кольорах інфрачервоного світла. На першому зображенні в цій статті показана еталонна карта поверхні від НАСА і лазерного альтиметра Mars Orbiter (MOLA) зліва, з накладеним полем зору двох інструментів Webb NIRCam. Праворуч – зображення “Вебба” в ближньому інфрачервоному діапазоні.

Фото: Credit: NASA, ESA, CSA, STScI, Mars JWST / GTO

Оскільки Червона планета знаходиться близько до Землі, вона є одним з найяскравіших об’єктів в нічному небі з точки зору як видимого, так і інфрачервоного світла, який виявляє «Вебб». Прилади телескопа настільки чутливі, що без спеціальних методів спостереження яскраве світло Марса просто засліплює, викликаючи явище, відоме як насичення детектора, повідомляє НАСА.

Астрономи скорегували екстремальну яскравість Червоної планети, використовуючи дуже короткі експозиції. Таким чином, вони вимірювали лише частину світла, що потрапляє на детектори, і застосовували спеціальні методи аналізу даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments