Всесвіт

Подивіться на “вогняне кільце” затемнення з супутника НАСА (відео)

НАСА опублікувало відео часткового сонячного затемнення, зняте супутником “Хіноде”.

Американське космічне агентство опублікувало відео, зняте обсерваторією “Хіноде” під час часткового сонячного затемнення 25 жовтня. Супутник показав, як наша зірка «перетворюється» на епічне вогняне кільце.

Супутник “Хіноде” – це обсерваторія, призначена для дослідження сонячної активності. Він був розроблений і управляється спільно НАСА, Японським і Європейським космічними агентствами.

Сонячне затемнення з космосу. Відео: НАСА

Обертаючись навколо Землі супутник зробив три різних відеоспостереження затемнення протягом приблизно трьох годин. Оброблені рентгенівські дані обсерваторії зображують Місяць у вигляді повністю чорного кола, а на задньому плані сяє яскраво-червоне Сонце.

На Землі останнє затемнення було частковим, тобто не з однієї точки нашої планети не було видно, як Місяць повністю закрив Сонце. Залежно від місця, з якого здійснювалося спостереження, можна було побачити, як супутник покриває від 15% в Європі до 83% зірки на Уралі і в Західному Сибіру.

Через положення “Хіноде” на орбіті, штучний супутник зміг зафіксувати не тільки часткове, але і повне кільцеподібне затемнення. На Землі таку подію можна буде спостерігати 13 жовтня 2023 року на заході США, в деяких частинах Центральної Америки, Колумбії та Бразилії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments