Всесвіт

Вчені: Планета-мандрівник загрожує безпеці Землі

Планета-мандрівник загрожує безпеці Землі. За словами дослідників з Університету астрономії в Арізоні, небесне тіло протягом декількох років рухається в напрямку Сонця.

Перші відомості про планети-мандрівниці з’явилися ще на початку 2000-х років. За словами фахівців, вони представляють собою величезні астероїди з власним магнітним полем невеликої потужності. Крім того, вони становлять небезпеку, так як не мають власної траєкторії руху. Відстежити напрямок польоту планети неможливо, через що вона може в будь-який момент дістатися до Землі.

За словами вчених, критичним для землян буде і зіткнення подібної планети з Марсом чи Юпітером. При ударі утворюється величезна кількість космічного пилу, який перекриє доступ сонячних променів до Землі. Розсіюватися воно буде протягом десятиліть. За цей період екосистема Землі повністю зникне.

Таке величезне небесне тіло здатне своєю присутністю сильно вплинути на структуру Сонячної системи. За словами фахівців, в даний час найближча до Землі планета-мандрівник знаходиться за межами зоряного скупчення, однак швидкість її руху говорить про можливість наближення до Сонця на небезпечну відстань вже найближчим часом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button