Відео

Подивіться на випробування найпотужнішого ракетного двигуна НАСА (відео)

Мідний сплав GRCop-42, який використовували при розробці двигуна, дозволяє двигуну працювати в суворих умовах без перегріву. Про це повідомляє прес-служба НАСА.

Інженери НАСА побудували і випробували перший в агентстві повномасштабний обертовий детонаційний ракетний двигун, або RDRE (англ. rotating detonation rocket engine). Ця вдосконалена конструкція ракетного двигуна змінить розвиток рушійних установок у майбутньому.

RDRE відрізняється від інших ракетних двигунів тим, що отримує тягу внаслідок надзвукового згоряння палива, також відоме як детонаційне горіння. Ним оснастять міжпланетні апарати, які відправляться для вивчення Місяця і Марса. Він буде особливо корисним для далеких і тривалих місій, тому що виробляє більше енергії, ніж сучасні силові установки. При цьому, для його роботи потрібно в рази менше палива.

Дані випробувань гарячого вогню RDRE, проведених в 2022 році на східному випробувальному полігоні Маршалла, підтвердили інженери Центру космічних польотів Маршалла НАСА в Хантсвіллі, штат Алабама, і співробітниками компанії IN Space LLC в Вест-Лафайєт, штат Індіана. Двигун запускався більше десяти разів протягом більше десяти хвилин.

Під час випробувань максимальна тяга RDRE досягла рекордних показників. Мідний сплав GRCop-42, який використовували при розробці двигуна, дозволяє двигуну працювати в суворих умовах без перегріву. Особливу “суміш” металів також розробили в НАСА.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button