Наука

Всього 10 хвилин активності в день захищають мозок від когнітивних порушень

Як і завжди, фізична активність виявилася неймовірно корисною! 

Автори нового дослідження хотіли відповісти на питання: яке повсякденне заняття має найбільшу користь для мозку? Переглянувши дані майже 4500 людей, вчені змогли знайти відповідь.

У рамках дослідження вчені з Великобританії попросили учасників носити монітори активності по 24 години сім днів на тиждень. Автори також вивчили, як активність вплинула на короткочасну пам’ять, навички вирішення проблем та обробку інформації добровольців.

Хочете почути гарну новину? Як виявилося, люди, які проводили навіть невелику кількість часу за енергійними заняттями (всього 6-9 хвилин) мали більш високі показники когнітивних здібностей, ніж ті, хто постійно сидів або лежав. Проста зарядка, прибирання, прогулянка з собакою або навіть легкий біг за автобусом — все це працює на вас!

Дослідження, опубліковане в Journal of Epidemiology & Community Health, показало, що виконання трохи менше 10 хвилин помірних або енергійних навантажень щодня покращувало робочу пам’ять учасників дослідження, але мало найбільший вплив на виконавчі процеси, такі як планування та організація.

Поліпшення когнітивних функцій було скромним, але в міру того, як навантаження ставало інтенсивнішим і займало більше часу, воно також зростало.

Були і погані новини: проводити більше часу уві сні, сидячи або займаючись тільки помірними рухами було пов’язано з негативним впливом на мозок. Дослідження показало, що когнітивні здібності знизилися на 1-2% після заміни еквівалентного часу помірної або енергійної фізичної активності вісьмома хвилинами сидячого способу життя, шістьма хвилинами інтенсивного освітлення або сімома хвилинами сну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button