Всесвіт

Екстремальна космічна погода піддасть ризику місії на Місяці

Недавнє дослідження показало, що місії з екіпажем, які запускаються на Місяць і за його межі, всього через п’ять років зіткнуться з підвищеним ризиком екстремальних космічних погодних явищ.

В останні роки космічні агентства по всьому світу готуються до повернення на Місяць.

Поряд з розробкою складних систем, необхідних для забезпечення безпеки астронавтів в небезпечному позаземному середовищі, космічним агентствам варто враховувати постійно присутню небезпеку космічної погоди – викиди корональної маси. Під час них нестабільність магнітного поля Сонця призводить до викиду величезної кількості перегрітої плазми.

Космічна погода також вкрай непередбачувана, що ускладнює її прогнозування за межами короткострокового періоду. І все ж є дані, на які можуть спиратися вчені.

Наприклад, Сонце і його потужне магнітне поле слідують приблизно 11-річному циклу активності, протягом якого північний і південний магнітні полюси зірки змінюють своє положення. Під час кожного з цих повторюваних циклів відбувається сонячний максимум, під час якого зірка найбільш активна. Також світило проходить через сонячний мінімум – відносно спокійну фазу. Кожен сонячний цикл вимірюється від початку одного сонячного мінімуму до початку наступного.

Результати дослідження Університету Редінга показують, що заплановані місії на Місяць і за його межі піддаються більшому ризику через екстремальні погодні явища, якщо дати їх запуску перенесуться на кінець 2020-х років. Автори об’єднали статистичне моделювання виникнення штормів з даними наземних спостережень за глобальними геомагнітними даними за 150 років.

Аналіз виявив ряд ключових характеристик екстремальних явищ космічної погоди.

Сонце увійшло у свій останній (і поточний) цикл в грудні 2019 року. Згідно з результатами нового дослідження, будь-які місії з екіпажем на Місяць і за його межі, які відбудуться між 2026 і 2030 роками, чекають екстремальні і потенційно небезпечні явища космічної погоди.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button